Ludzie wolą inaczej spędzać zimę zimą, kogoś - zimą latać na tydzień lub dwa na cieplejsze ziemie, a prawdziwych miłośników zimowych przejść do Królestwa Królowej Śniegu.

Jeśli jesteś prawdziwym koneserem ośrodków zimowych,narty i śnieżna zima, to zdecydowanie powinien przynajmniej raz w życiu odwiedzić wspaniały i wyjątkowy od swoich hotelach rzeczowe, które zostały zbudowane w całości z lodu i śniegu. Tutaj, nawet łóżka, stoliki, przybory i inne przybory wykonane są z materiałów śnieżnych. Odwiedzając te miejsca, zanurzysz się w świat zupełnie nowych wrażeń i możesz poczuć się prawdziwym Eskimo.

1. Ice Hotel, Szwecja

Ice Hotel, Szwecja1

Ice Hotel, Szwecja2

Ice Hotel, Szwecja3

Ice Hotel, Szwecja4

Ice Hotel, Szwecja5

Pierwszy na świecie hotel zbudowany z lodu,był hotelem z lodu w Szwecji. Wydarzenie to miało miejsce w odległym roku 1989 i od tamtej pory odbudowano ją co zimę. Materiały budowlane to około tysiąc ton lodu i trzydzieści trzy metry sześcienne w mieszaninie śniegu i lodu, zwanego snice. Hotel zajmuje powierzchnię 5,5 tys. Metrów kwadratowych.

Tutaj roczna wystawa lodurzeźby, spektakl jest po prostu hipnotyzujący. Wydaje się, że jesteś w świecie luster i kryształu. Liczba pokoi w hotelu jest ograniczona - tylko 65, więc lepiej zarezerwować pokój z wyprzedzeniem.

Również dla gości hotelowychorganizuje różne rozrywki: psie zaprzęgi, mistrzowską klasę do tworzenia rzeźb lodowych, szkolenia w przetrwanie w ciężkich warunkach zimowych, jazda na nartach i sankach, sauna, różne wycieczki i wiele więcej. I od 25 grudnia w pary małżonkowie miłośnicy kaplicy mogą nawet zarejestrować swoje małżeństwo.

2. Hotel Kakslauttanen Igloo Village, Finlandia

Hotel Kakslauttanen Igloo Village, Finlandia

Hotel Kakslauttanen Igloo Village, Finlandia2

Hotel Kakslauttanen Igloo Village, Finlandia3

Hotel Kakslauttanen Igloo Village, Finlandia4

Gdzie, jeśli nie w bajkowej Laponii, wartopójść na Sylwestra lub ferie zimowe, szczególnie tutaj znajdziesz prawdziwą bajkę zimową. Ten wielopoziomowy hotel znajduje się w największej rezerwacie Urho Kekkonen, dzięki czemu można podziwiać eleganckie widoki, a północne światła nie będą Cię czekać.

Tutaj możesz zostać zaproszony do pobytu w śnieżnymIgła, dom z drewna liściastego lub tradycyjny dom Laponii, a także w apartamentach królewskich lub domach z kopalniami złota dla romantycznie nastawionych par. Oferuje on także tradycyjną zimową rozrywkę, a ponadto - łowienie lodu i przejażdżki lodołamaczem. Główną zaletą tego hotelu jest to, że działa cały rok w przeciwieństwie do większości innych.

3. Lodowy hotel Lumilinna, Finlandia

hotel Lumilinna, Finlandia1

hotel Lumilinna, Finlandia2

hotel Lumilinna, Finlandia3

hotel Lumilinna, Finlandia4

Ponieważ klimat w Finlandii jest poważnywiele hoteli z lodem i śniegiem jest największym, tak mówiącym, na każdy gust. Tutaj, na przykład w mieście Kemi, znajduje się hotel z lodem, który w wyglądzie przypominał prawdziwy zamek, a nie tylko kompleks hotelowy. Luksusowe oświetlenie i liczne rzeźby lodu sprawiają, że to miejsce jest jeszcze piękniejszym urokiem. Tutaj można nie tylko spędzić noc, ale także odwiedzić kaplicę, restaurację lub salę z rzeźbami antyków.

Zamek ten stoi na centralnym placu miastai jest gospodarzem gości od 20 lat, a ponieważ jest przeznaczony tylko na 48 miejsc, nigdy nie jest pusty. W tym pałacu z lodem można zrelaksować się w jacuzzi lub łaźni parowej w łaźni i oczywiście hotel zapewnia swoim gościom wszelkiego rodzaju zimowe rozrywki, tak że nikt się nie nudził. Nawiasem mówiąc, koszt życia w zamku nie jest tak duży, od 125 euro za dzień na osobę.

4. Snow Hotel w Snow Village w Finlandii

Snow Hotel, Finlandia1

Snow Hotel, Finlandia2

Snow Hotel, Finlandia3

Snow Hotel, Finlandia4

W fińskim mieście Illysajärvi, całośćlód Village Snow Village, który jest tym samym zimno i śnieżnym hotelem Snow. Wieś zajmuje powierzchnię 20 tysięcy metrów kwadratowych. Tutaj można znaleźć bary, piękne rzeźby, kościół, restauracje i wszystkie te budynki są wykonane z bloczków z lodem i śniegiem i pełni ich funkcji.

W hotelu wszystkie pokoje są całkowicie odmiennestylami i zdobionymi rzeźbami lodowymi, a także wyposażonymi w kominek i łazienki. Tutaj można też znaleźć mnóstwo zimowych rozrywek, udać się do gospodarstwa jeleni lub popaść w fascynujące nocne poszukiwania północnych świateł na skuterach śnieżnych.

5. Kirkenes Snow Hotel, Norwegia

Kirkenes Snow Hotel, Norwegia1

Kirkenes Snow Hotel, Norwegia2

Kirkenes Snow Hotel, Norwegia3

Kirkenes Snow Hotel, Norwegia4

Kirkenes Snow Hotel, Norwegia5

Norwegia zaprasza również turystówzimowe wakacje w hotelu lodowym Kirkenes Snow Hotel, składający się z 20 pokoi. Ten cudowny hotel położony jest w miejscowości Bjornevatne, która jest uważana za najbardziej malownicze miejsce w kraju. Zbuduj ten hotel co roku, więc biżuteria lodu i rzeźby mogą się różnić.

Oferowane są tu również wszystkie gatunki gatunków.Rozrywka, w tym rybołówstwo i polowanie na Kraina królewska. Zanim jednak wyjedziesz na wakacje w tym hotelu, należy wiedzieć, że lokalne przepisy zabraniają pobytu dzieci poniżej siedmiu lat i osób cierpiących na klaustrofobię.

6. Sorrisniva Igloo Hotel, Norwegia

Sorrisniva Igloo Hotel, Norwegia1

Sorrisniva Igloo Hotel, Norwegia2

Sorrisniva Igloo Hotel, Norwegia3

Sorrisniva Igloo Hotel, Norwegia4

Sorrisniva Igloo Hotel, Norwegia5

Na brzegu rzeki Alta w Norwegii jest jeszcze jednalód hotel na 30 pokoi Sorrisniva Igloo Hotel. W kompleksie hotelowym znajduje się również bar lodowy, kaplica i restauracja. Tutaj goście otrzymają gorące wanny, saunę i inne atrakcje. Hotel akceptuje turystów od stycznia do kwietnia.

7. Hotel de Glace, Kanada

Hotel de Glace, Kanada1

Hotel de Glace, Kanada2

Hotel de Glace, Kanada3

W kanadyjskim mieście Quebec od stycznia do marca równieżmożesz zatrzymać się w hotelu z lodem Hotel de Glace. Ten hotel ma 50 pokoi, które zawsze są pełne gości. Hotel otwiera swoje drzwi co roku od 2001 roku, w tym czasie odwiedziło go ponad 500 tysięcy osób.

W każdym pokoju znajduje się łazienkawspaniałe kominki. Na miejscu znajduje się spa, lodowisko i klub nocny, a także wiele rzeźb lodu, które można zwiedzać za opłatą nie tylko przez gości hotelowych, ale można też wziąć udział w ich tworzeniu.

8. Balea Lake Ice Hotel, Rumunia

Balea Lake Ice Hotel, Rumunia1

Balea Lake Ice Hotel, Rumunia2

Balea Lake Ice Hotel, Rumunia3

Balea Lake Ice Hotel, Rumunia4

Balea Lake Ice Hotel, Rumunia5

Rumunia postanowiła nie pozostawać w tyle za trendami mody iod 2006 roku oferuje również gościom i mieszkańcom ich kraju relaksu w zimowej baśni na brzegu jeziora Byla w górach Siedmiogrodu w lodowym hotelu Ice Lake Balea. Ponadto, z lodu, kościół jest rzeźbiony co roku.

9. Hotel Alpha Resort Tomamu w Ice Hotel w Japonii

Alpha Resort Tomamu's Ice Hotel, Japonia1

Alpha Resort Hotel Ice Tomamu, Japonia3

Alpha Resort Hotel Ice Tomamu w Japonii4

Hotel Alpha Resort Tomamu Ice, Japonia5

W jednym z najzimniejszych miejsc w Japonii, Tomato,hotel jest rozłożony z lodu. Tutaj można zanurzyć się w gorących wannach lub zamówić elegancką parę nowożeńców lodu z rzeźbionymi rzeźbami i meblami z lodem. A także Japończycy lubią odwiedzić lód bar, gdzie wszystkie napoje serwowane są w lodach.

10. Hotel Igulu w Kamczańskim Terytorium Górskim w Rosji

Iglu-hotel, Rosja1

Iglu-hotel, Rosja2

Iglu-hotel, Rosja3

Iglu-hotel, Rosja4

Iglu-hotel, Rosja5

U podnóża wulkanu Vilyuchensky, który znajduje siękilkadziesiąt kilometrów od miasta Petropavlovsk Kamchatsky, jest nowoczesnym hotelem lodowym "Góry Terytorium". Ten hotel oferuje kilka domków igłowych o długości 3-6 metrów, przeznaczone dla 2 i maksymalnie 8 osób. Podobnie jak rdzenni mieszkańcy północnej części Kamczatki, łóżko igły jest wykonane ze śniegu i pokryte ciepłą skórką. Na terenie kompleksu nie ma restauracji, jednak goście otrzymają pełne trzy posiłki dziennie, aw dużej igle znajduje się lód bar. Ten hotel oferuje niepowtarzalną okazję, aby zanurzyć się w ciepłym basenie z naturalną gorącą wodą termalną.

11. Hotel w lodowcu, Chile

Ice Hotel, Chile2

W pobliżu miasta Puerto Fay w pobliżu wulkanuChoshuenco bezpośrednio w lodowcu został zbudowany hotel. Według niektórych danych koszt jego budowy wyniósł 15 milionów dolarów. Hotel posiada 4 pokoje z łóżkiem, stołem i krzesłami, ale te skromne apartamenty można zwiedzać przez cały rok. A w odległości pięciuset metrów od hotelu na lodowcu jest możliwość jazdy na nartach nawet w lecie. Jednak ze względu na niewielką liczbę miejsc ceny zakwaterowania w tym lodowym hotelu są bardzo wysokie. W Chile jest bar lodowy, który stał się popularny w całej Ameryce Łacińskiej.

12. Alpeniglu Village, Austria

Alpeniglu Village, Austria1

Alpeniglu Village, Austria2

Alpeniglu Village, Austria3

Austria nie pozostaje w tyle także w kwestiach związanych z rozwojemośrodek zimowy. Austriacy nie wymienili się na mały hotel i natychmiast zrobili całą lodową wioskę w ośrodku narciarskim w Kitzbuhel. Na terenie tego zimowego kompleksu znajduje się restauracja, kościół, chaty igloo, lodowy hotel i wiele pięknych rzeźb lodu. Może pomieścić 24 osoby w pokojach dla 2 i 4 osób. Ceny zakwaterowania są przystępne, więc każdy, kto chce turystę, może spędzić tu swoje wakacje. Otwiera drzwi do wioski lodowej gości na początku grudnia i działa do końca marca.