Nie wyobrażasz sobie, jak mogą być straszne ryby. Poznaj - najbardziej niebezpieczne potwory wodne, które żyją na naszej planecie.

Są ryby, których zęby są ostre, jak ostrzeRazors i mogą stanowić nie mniej zagrożenie dla ludzi, niż na przykład lwa lub krokodyla. Takie potwory żyją nie tylko w głębi oceanu, ale także w słodkowodnych rzekach i jeziorach, a nawet w płytkich wodach. Dlatego też, gdy wchodzisz do nieznanego zbiornika, szczególnie gdzieś w tropikach, nie powinieneś stracić czujności.

1. Pakiet Ryb

Ryba Paku1

Ryba Paku2

Ta ryba może osiągnąć długość jednego metra iważyć około 25 kg. Zęby przypominają postać ludzką, ale jeśli to cię ukąsie, nie znajdziesz tego. Ten potwór zamieszkuje rzeki Amazonki, ale po dopuszczeniu sportu do połowu tego gatunku rozprzestrzenia się na wodach Ameryki Północnej i Azji.

W 1994 roku w Nowej Gwinei dwieŚmierć wśród rybaków. Znaleziono ich całkowicie zębami, śmierć pochodzi z utraty krwi. Natychmiast nie wiadomo, która bestia zaatakowała mężczyzn, jak się okazało, ryba wyprodukowała paczkę.

2. Trądzik elektryczny

Trądzik elektryczny

To stworzenie, jak mieszanka węża i ryb,znajduje się w Amazonii i rzekach Ameryki Południowej, a gdy pojawia się niebezpieczeństwo lub zdobycz, trafia do ofiar prądem 600 V. Taki poziom wystarczy, aby zabić osobę.

3. Atlantic headfish

Atlantyckie ryby

W wyglądzie ta ryba przypomina teraźniejszośćpotwora ze strasznym zestawem małych i ostrych zębów. Waga może wynosić 30 kg, a długość ryby sięgającej 2 metrów. Potwór żyje w oceanie i ukrywa się wśród skał morskich.

Podczas ataku duża ryba otwiera swojeOgromne usta i gryzie zęby w ciele ofiary. W ustach ryb można dopasować piłeczkę, która może połknąć bez trudności. Człowiek nie może być zbawiony przed atakiem takiego drapieżnika morskiego, istnieje niebezpieczeństwo, nawet po całkowitym połknięciu, ponieważ rozmiar żołądka, ta przerażająca ryba, jest prawie długością jego tułowia. Zdarzały się przypadki znalezienia ludzkich szczątków w żołądkach tych ryb.

4. Tygrys rybny

Tygrys rybny1

Tygrys rybny2

Ryba tygrysiana lub goliat jest prawdziwym potworem iOlbrzymim drapieżnikiem wśród mieszkańców zbiorników słodkowodnych. Ta ryba może osiągać wagę 50 kg, a ogromne ostre zęby mogą łatwo zerwać ofiarę na strzępy. Krwawe potwory atakują i jedzą zwierzęta uwięzione w rzece i nie porzucają ataku na osobę. Zasadniczo ta ryba żyje na wodach afrykańskich, zwłaszcza w rzece Kongo i w jeziorze Tanganyika.

5. Catfish Bagarius

Ryba Gunch1

Ryba Gunch2

To sumy nazywa się również gunch fish,głównie w rzece Kali, która znajduje się pomiędzy Indiami a Nepalem. To ryba kanibrowa, jest głównym czynem zabójstwa ludzi w rzece. Waga sumy może wynosić do 140 kg i może atakować nawet tłum ludzi.

Ale ludzie winni są winni za to, że rybyUzależnionych od ludzkiego miąższu, jak miejscowi według starożytnych zwyczajów, wysyłają martwe ciała zmarłego po rzece po wszystkich indyjskich rytuałach wzdłuż tej rzeki.

6. Ryba z papierem

Ryba paryara1

Ryba z paiara2

Ryba paiara lub makrela po prostu hydrolizująuderza w granice ludzkiej wyobraźni - jest to wampirowa ryba, prawdziwy hrabia Dracula na obrazie mieszkańców wody. Potwór rośnie do 1,5 metra i może ważyć około 14 kg. Długość jej dolnych kłów może wynosić 16 cm. I stosuje własne kły patrona, precyzyjnie wiedząc, gdzie znajduje się narządy wewnętrzne ofiary. Dlatego beztroski człowiek kąpujący się w rzekach Amazonii może mieć śmiertelne gryzienie z tej przerażającej ryby. Ona wyraźnie trzyma zęby bezpośrednio w sercu lub płucach, a tym samym zabija swoją zdobycz raz.

7. Kamień rybacki

Kamień rybny1

Ryby stone2

Wart lub rybak jest jednym z najbardziejTrujące ryby na świecie. Ta ryba morska jest mistrzem kamuflażu wśród raf koralowych. Ona masquerades jak kamień, spryskiwanie się piaskiem od dołu, i czeka na jej zdobycz. Żeby zjeść tę rybę, oczywiście, nie może, ale zabić - łatwo.

Ponieważ ta ryba jest bardzo podobna do kamienia i życiato jest bardziej w płytkiej wodzie, osoba może przyjść do niego, za który otrzymał dawkę śmiertelną trucizną. Najgorszą rzeczą, że antidotum na truciznę ryb kamień tam, a ludzie umierają w strasznych męczarniach jak trucizna nie działać z prędkością światła, a przez kilka godzin. Ta ryba jest powszechne w wodach oceanów Pacyfiku i Indii, jak również w płytkich wodach Morza Czerwonego, więc nasi goście mają realną szansę spotkać tego potwora, na przykład, w popularnej wakacje w Sharm El Sheikh czy Hurghada.

8. Ryba wężowników

Ryba z wężów1

Ryba z wężów2

Ta niebezpieczna drapieżna ryba była po raz pierwszy widoczna w RosjiW rzekach na Dalekim Wschodzie i na terenie Primorye, a także w Korei i Chinach. Ale dziś wężownicy mogą spotkać się na wodach innych krajów. On nie jest pereborchiv w żywności i zjada wszystkich żywych mieszkańców rzek, a także płazów. Przeciętnie ryba może ważyć 10 kg, ale osoby, które osiągnęły 30 kg. Jeśli ktoś ugryzie taką rybę, może to spowodować poważne obrażenia.

9. Wandela ryb

Ryby żabrany1

Ryba żubrów2

Ta ryba żyje w wodach Amazonii i jest strasznaCzłowiek jego rozmiar, paradoksalnie to brzmi. Vandelli podawany ciała i może wnikać do korpusu przez cewkę moczową, odbytu i jeść ciało wewnątrz ofiary przynosząc ból i cierpienie z powodu ich wielkości (do 2,5 cm długości i 3 mm grubości). Ten ryba pływa na zapachu krwi i moczu, ponieważ jest to jego źródła żywności. Ale na szczęście takie przypadki są bardzo rzadkie.

10. Piranha

Piranha

Piranha

Ma w swojej małej i strasznej piranieArsenał trapezius ostre zęby, które pozwalają na kilka sekund oderwać kawałki mięsa. Zęby z łatwością wykopują się w ciele, a ciepły nóż przecina olej. Te ryby osiągają maksimum 30 cm długości, ale pływają i atakują w torebkach, a w bardzo krótkim okresie, na przykład, z tuszy krowy, pozostają tylko kości. Jeśli paczka tych żarłocznych i krwiożerczych ryb atakuje człowieka, najprawdopodobniej nie zostanie zbawiony.

11. Ryba-jeż

Ryby ezh1

Ryba jeż 2

Ta ryba jest znana z bycia bardzoTrujące, w skórze, jelita i jajniki zawierają olbrzymią ilość tetrodotoksyny. Ta substancja, wpadająca w ciało ofiary, wpływa na mózg, powodując porażenie, a potem śmierć. Dlatego nie lepiej jeść tej ryby. Jednak w Japonii przysmak to potrawa przygotowana z fugu ryb, który jest rodzajem jeża-rybaka. Ale są przeszkoleni przez profesjonalistów, którzy przez wiele lat nauczyli się odpowiednio wyciszać fugę, aby trucizna nie zatruwała mięsa. Ale nie mając doświadczenia, na talerzu można dać osobie śmierć rybą.

12. Podjazd pilothouse

Stok zęba1

stok zęba2

Ogromna trasa żaglowca jest niebezpieczna przez długi czasnosa, którego boki nie są ostre proces golenia. Tak po prostu atak ludzki siedem-rampa nie będzie, ale ma podwyższone poczucie obrony terytorialnej i bardzo słabym wzrokiem, więc jeśli ktoś byłby w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie, rampa z pełną mocą niech ten wejście i kolei ich ofiary do mielonego . Niebezpieczeństwo polega na tym, że ta rzeka potwór doskonale zamaskowane i nota czasami może być za późno. Jednak ten typ stoi pod groźbą wyginięcia z powodu zatrucia natury ludzkiej aktywności.

13. Ryby Guas

Guassee fish1

Guassee fish2

W porównaniu do ryb, wszystkie pozostałeprzedstawiciele to tylko małe ryby. Guasu nie jest bez powodu zwany "gigantycznym olbrzymem atlantyckim", ponieważ jego wymiary są przerażające. Ta ryba waży około 450 kg, a jej szczęka może wynosić 5 m. Taka próbka, jak duży biały rekin lub olbrzymia suma, może połknąć osobę w całości za jednym razem.