W naszym świecie jest tylko jedno miejsce, gdziekonserwowany zbiornik z kryształowo czystą wodą. W tym artykule dowiesz się o tym i jego unikalnych właściwościach, a zobaczysz też niesamowite naturalne krajobrazy.

W Nowej Zelandii na Wyspie Południowej jest największaNajbardziej znanym naturalnym punktem na świecie jest najczystsze jezioro Błękitne. Patrząc na krystalicznie czystą wodę z bogatym odcieniem niebieskiego, chcesz założyć kostium kąpielowy i zanurzyć się w tym stawie. Nie można tego jednak zrobić ściśle, ponieważ pływanie w Blue Lake jest surowo zabronione przez prawo.

Lake Blue Lagoon

Ten mały i ostatnie dziewicze rogu przyrody na tej wyspie z lasów reliktowych i skały, krajobrazy i wodospadów, gdzie dotarła do ludzkiej dłoni.

Lake Blue Lagoon

To właśnie w tym piękne położenie w górach jest najczystszym jeziorem na świecie, który jest zasilany przez samych dziewiczych wodach obszaru.

Lake Blue Lagoon

Woda w tym stawie jest tak czysta iprzezroczystych, zanurzonych w niej, można zobaczyć w odległości 70 metrów, potwierdzając takie dane w badaniach laboratoryjnych. Dla porównania można wziąć wodę destylowaną, w której widoczność może osiągnąć ponad 80 metrów.

Lake Blue Lagoon

Jeśli opuścisz rękę do wody, bardzo trudno jest znaleźć wizualnie twarz, w której dłoń zaczyna patrzeć z pod wodą, ponieważ woda jest przezroczysta, jak powietrze.

Lake Blue Lagoon

Turyści mogą tu chodzić wzdłuż brzegu jeziora, a zanurzenie jest dozwolone tylko dla naukowców w celach badawczych.

Lake Blue Lagoon

To dzięki naukowcom, którzy zrobili te wspaniałe zdjęcia, możemy podziwiać podwodny krajobraz tego wyjątkowego stawu.

Lake Blue Lagoon