Chiny od dawna słynie z niezwykłych tradycji, zwłaszcza jeśli chodzi o wakacje jak wesele.

Motorcade samochodów przedstawiających chiński smok

Chińczycy czują smoki. Uważają, że są mądrymi mitycznymi zwierzętami. W średniowieczu nazywają się Lun i kultem od czasów starożytnych. Według chińskiej legendy, lokalne smoki były przodkami tych, którzy żyli w Europie. Ten drugi wyraźnie różnił się charakterem - byli krwiożerczymi i złymi. Chińska filozofia uczy, że smok jest symbolem energii Yanga. Ponadto, mityczne bestie tej kultury są zawsze opisane długim ciałem przypominającym węża.

Na czele kortege, można zobaczyć, choć małe, ale nadal różni się od reszty samochodu - jest czerwony. Najprawdopodobniej odgrywa rolę głowy, która prowadzi resztę.

Oczywiście, ruch samochodów weselnych w postaci smoka, symbolizuje sensowne i mądre małżeństwo. Pokazuje również, że nowa rodzina czci tradycje i szanuje ich.

Chińska tradycja weselna1

Chińska tradycja ślubna2

Chińska tradycja ślubna3

Chińska tradycja ślubna4

Chińska tradycja ślubna5

Ale to nie wszystko. Chińczycy ściśle przestrzegają ich tradycji. Zebraliśmy najbardziej niesamowite z nich.

Planowane płacz

Tak, to prawda. Według starożytnego chińskiego zwyczaju, na miesiąc przed ślubem, panna młoda powinna celowo płakać przez godzinę na co dzień. Tydzień później matka płaczu łączy się z nią, tydzień później - babcia, potem - siostry panny młodej, wszystko to odbywa się w różnych kluczykach. Celem obserwacji tego zwyczaju jest wyrażanie ekstremalnej radości z nadchodzącego małżeństwa. W dniu ślubu trzeba śpiewać piosenkę płaczącą oblubienicy, a inni oceniają, jak dobrze potrafiła to zrobić.

5 niesamowitych tradycji ślubnych w Chinach

Strzelanie w narzeczonej

Niestandardowe nie jest tak straszne, jak się wydaje. Pan młody powinien wydać trzy strzały (bez żadnych wskazówek, oczywiście!) Do panny młodej. Kiedy to się stanie, oczyszczenie zabiera strzały i łamie je na pół jako znak wiecznej miłości do siebie nawzajem.

5 dziwnych tradycji ślubnych w Chinach

Czerwony ślub

W chińskiej kulturze, czerwień jest kolorem miłości,powodzenia i odwagi. Chińczycy uważają, że w dniu ślubu kolor ma duże znaczenie. Dlatego twarz oblubienicy jest całkowicie zakryta czerwoną welonem, porusza się w czerwonym samochodzie ślubnym. Towarzyszy oblubienicy podczas ceremonii ślubnej, matka trzyma czerwony parasol, który symbolizuje płodność, przez cały czas nad głową.

5 dziwnych tradycji weselnych w Chinach 2

Cięcie tortu ślubnego

W Chinach, tak jak my, zwyczajem jest zakończenie weselaceremonia rozbioru tortu weselnego i cateringu gościom. I ciasta, a my robimy piękne i wielopoziomowe. Ale tutaj są odcięte od dołu w górę - i to z dobrego powodu, mimo wszystko symbolizuje do sukcesu i dobrego samopoczucia rodziny.

5 dziwnych tradycji weselnych w Chinach 3