Ból podczas seksu

Zdaniem ekspertów, co trzecia kobietaOd czasu do czasu doświadczając bólu podczas seksu. Ponieważ nie wszyscy przedstawiciele sprawiedliwego seksu w przypadku bólu zwracają się do lekarza, w rzeczywistości ten problem może być bardziej powszechny. Niektóre kobiety wolą zaakceptować tę sytuację lub poczekać, aż minie sam. Jednak nasze ciało zawiera ochronną funkcję i ostatecznie te kobiety mają strach i obrzydzenie przed seksem. I jak wiemy, ma bardzo niekorzystny wpływ na relacje między partnerami. W każdym razie problem musi zostać rozwiązany.

Dlaczego boli to, gdy uprawiam seks?

Ginekolodzy sformułowali główne powodyPojawienie się tego nieprzyjemnego zjawiska. Każda kobieta powinna wiedzieć, że jakikolwiek kłopot w życiu seksualnym może zostać wyeliminowany, co najważniejsze - w celu szczegółowego omówienia problemu i nie opóźnienia jej podjęcia decyzji.

  1. Ból w pierwszej seksie. Według danych statystycznych 90% kobiet doświadcza silnego bóluPodczas pierwszego seksu. Główną przyczyną tego bólu jest strach, który większość dziewcząt doświadcza przed pierwszym zajęciem miłości. Strach powoduje, że mięśnie ciała się kurczą, a przede wszystkim - mięśnie pochwy. W rezultacie pojawiają się bolesne odczucia. Te uczucia mogą się pojawić także, gdy pęcherze z pijawki. Zwykle hymen kobiety jest elastyczny i łatwo rozszerzalny, a przy pierwszym stosunku płciowym pozostaje nienaruszony. W rzadkich przypadkach zakończenia nerwowe znajdują się na plewniku, więc ból podczas pierwszego seksu jest konsekwencją strachu i napięcia. Aby uniknąć tych nieprzyjemnych wrażeń, musisz zaufać partnerowi seksualnemu.
  2. Vaginismus. Z pochwy obserwuje się około 10% kobiet w naszymplanety. Vaginismus jest problemem psychologicznym związanym z pierwszym nieudanym doświadczeniem w seksie. Jeśli pierwszy kontakt seksualny z życiem lub pierwszy kontakt z konkretnym partnerem nie powiódł się, kobieta wydaje się strach, co później powoduje skurcze mięśni pochwy. To z kolei prowadzi do bolesnych wrażeń zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Podobne skurcze mogą pojawić się także podczas badania ginekologa. Aby pozbyć się tego problemu, musisz pracować nad sobą i zmienić stosunek do seksu.
  3. Choroby ginekologiczne. Każda infekcja w ciele kobiety może być długaCzas nie pokazuje i nie powoduje niedogodności podczas seksu. Jednak prędzej czy później wirus zaczyna się niepokoić. Jednym z głównych objawów chorób seksualnych jest ból w jamie brzusznej lub pochwy podczas seksu u kobiet. Jeśli te nieprzyjemne uczucia powtarzają się regularnie, musisz wydać sygnał alarmowy. Taka bolesność może objawiać się u kobiet w różny sposób, niektóre doświadczają bólu z boku seksu, inni - ból po tym, jak kochać. Aby wykryć infekcję, konieczne jest przeprowadzenie testów przeprowadzonych przez ginekologa. W przypadku stwierdzenia choroby przebieg zabiegu powinien zostać przekazany obu partnerom. Podczas leczenia seksem lepiej jest wstrzymać lub używać prezerwatywy.
  4. Ból w boku z seksem

  5. Brak smarowania. Niewystarczające uwalnianie środka smarnego od kobiety możePrzyczyna bólu seksualnego w dolnej części brzucha iw pochwie. Brak smarowania może być spowodowany niewydolnością hormonalną w ciele kobiety, problemami psychicznymi lub stosowaniem środków antykoncepcyjnych.
  6. Ból podczas seksu w czasie ciąży. Ciąża jest niesamowitym naturalnymProces, który prowadzi do poważnych zmian w ciele kobiety. Kobieta w czasie ciąży może doświadczać bólu podczas seksu, szczególnie jeśli przeżywa nadchodzące zmiany w swoim życiu. Ten okres musi być doświadczony, w końcu wszystko powróci do normalnego kursu. Jeśli to konieczne, skonsultuj się z lekarzem, tylko on może udzielić dokładnej odpowiedzi, dlaczego miał bóle podczas seksu.