Ból po stosunku

Według międzynarodowego badania około 30%Kobiety doświadczają bólu po seksie. Kiedy to się zdarzy, niektóre kobiety natychmiast udają się do lekarza, inne - wolą nie dzielić się kłopotami z nikim. W każdym razie, zarówno ci, jak i inni są zainteresowani pytaniem, dlaczego bóle brzucha po seksie?

Wspólne przyczyny

Mówią to specjaliści w dziedzinie ginekologiiIstnieje wiele powodów, dla których kobiety mają niższy ból brzucha po płci. Każdy z nich można wyeliminować, co sprawi, że seks stanie się bezbolesny.

1. Proces zapalny. Największe są zapalne różne rodzajeCzęste bóle po seksie. Zakażenia mogą powodować świąd, pieczenie lub ostry ból w pochwie, brzuchu lub po stronie płci. W takim przypadku lekarze zalecają obowiązkowe stosowanie prezerwatywy i pilnie poszukaj ginekologa. Nieuleczona w czasie choroba weneryczna może prowadzić do żałosnych konsekwencji zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Aby zidentyfikować czynnik sprawczy choroby, konieczne jest przeprowadzenie testów na zakażenie i poddanie się leczeniu ginekologiem zarówno partnerom seksualnym. W przeciwnym razie istnieje ryzyko ponownego zakażenia.

Często zdarza się, że zjawisko występuje, gdyKobieta po bólu w brzuchu po seksie, a mężczyzna nie ma kłopotu. To nie znaczy, że jest zdrowy. Mężczyźni są często nosicielami zakażeń, które rozwijają się znacznie szybciej w ciele kobiety, a sam mężczyzna nie może powodować żadnych objawów przez długi czas. Jeśli mężczyźni mają ból po seksie - może wskazywać na zaniedbaną chorobę zakaźną.

Są przypadki, gdy proces zapalnyNie jest spowodowane chorobą zakaźną. Bakterie lub grzyby w jelitach podczas wchodzenia do narządów płciowych kobiety mogą powodować silny ból po płci. W tym przypadku choroby przenoszone drogą płciową, choroby przenoszone drogą płciową nie mają to wspólnego. Bakterie mogą przechodzić przez skórę lub ślinę. Zaczyna się powodować stan zapalny osłabionej odporności u kobiet - podczas miesiączki, choroby, ciąży.

2. Kolce. W większości kobiet występuje spikedojrzewania i co do zasady nie pokazują się. Niewygodne doznania mogą pojawić się podczas badania ginekologa lub po stosunku płciowym. W tym przypadku ból brzucha pojawia się w brzuchu. Możesz usunąć dyskomfort z prawidłowo dobraną postawą. Jeśli ból staje się silny i trwały, musisz odwiedzić lekarza.

3. Zapalenie pęcherza moczowego. Wiele kobiet cierpi z powodu zapalenia pęcherza moczowego w różnym stopniuWiek, od niemowlęctwa i kończący się na starości. Zapalenie pęcherza moczowego jest chorobą urologiczną, która występuje z powodu zapalenia błony śluzowej pęcherza moczowego. Proces zapalny powoduje z kolei wiele zakażeń. Aby rozróżnić zapalenie pęcherza moczowego od innej choroby zapalnej, nie jest trudne. Z zapaleniem pęcherza moczowego ból występuje podczas oddawania moczu po płci. Istnieją różne sposoby leczenia tej choroby na każdym jej etapie. Przed rozpoczęciem leczenia powinien być

Ból po oddawaniu moczu po seksie

skonsultować się z lekarzem. </ P>

Jeśli ból po pochwy pojawił się po pierwszej płci, nie powinieneś wydawać alarmu. Jest to normalny naturalny proces i nie musisz go traktować. Za kilka dni nie będzie śladu nieprzyjemnych wrażeń.

Aby dowiedzieć się, dlaczego to bolipo seksie musisz skontaktować się ze specjalistą. Ale nie zapominaj, że dyskomfort, jeśli są krótkie, może wiązać się z niewygodną pozycją kobiety podczas seksu, a także strachu lub napięcia.