Dlaczego boli to uprawiać seks

Szkoda, że ​​z seksu zamiast przyjemnościDostajesz tylko bolesne odczucia. Ale trzeba powiedzieć, że takie zjawiska nie są rzadkie, przynajmniej raz, każdy doświadczył bólu podczas seksu. I połowa kobiet powyżej 35 roku życia zauważa, że ​​okresowo boli ich seks. Dlaczego tak się dzieje i co robić w takich przypadkach, dowiemy się teraz.

Dlaczego boli podczas seksu?

 1. Prawdopodobnie nikt nie ma żadnych pytańto boli w pierwszej seksie (ktoś prawie nie czuje bólu, ktoś pierwszy raz był bardzo bolesny, ale nieprzyjemne uczucia były wszystkie). Ale kiedy intymne relacje są nawykami, ból w czasie seksu jest alarmujący. Ale jeśli podczas seksu, zwłaszcza na początku, boli, to nie oznacza to, że masz poważne problemy. Najczęstszym problemem jest brak podniecenia partnera, aw rezultacie brak smarowania. Aby zaradzić sytuacji, należy zwrócić większą uwagę na wstępną grę i nie zapominać o intymnych smarach.
 2. Inną przyczyną bólu podczas intymności może byćŹle dobrana pozycja. Na przykład wiele kobiet lubi uprawiać seks podczas partnera, ale niektóre z nich są ranne. Więc nie zwracaj uwagi na opinię większości, struktura narządów wewnętrznych jest inna dla każdego i wybierz najbardziej wygodne miejsce dla siebie.
 3. Jeśli są świąd w narządach płciowych, są bardzowrażliwych na dotyk, i stało się bolesne, aby uprawiać seks, a przyczyną może być dreszcz lub inna infekcja. W takim przypadku konieczna jest konsultacja z ginekologiem z następnym leczeniem.
 4. Może też bolesne uprawianie seksuPoród. Ogólnie rzecz biorąc, lekarze zalecają porzucenie bliskości z penetracją (seks oralny, aby zacząć angażować się wcześniej) przez 6-8 tygodni po porodzie. Więc jeśli będziesz bolało po seksie, być może kobieta nie w pełni się wyzdrowiała. Chociaż pierwszy kontakt seksualny po urodzeniu dziecka może być bolesny ze względu na zmianę kształtu pochwy. Teraz musisz znowu eksperymentować z pozycjami - tymi, które Ci się spodobało, teraz mogą powodować ból. Również ból może być, jeśli nastąpiło pęknięcie krocza lub jej rozwarstwienie podczas porodu. Przez kilka miesięcy ból musi minąć, przyspieszyć proces i zwiększyć elastyczność skóry w miejscach pęknięcia, można ją codziennie masować środkiem smarnym lub żelu na bazie wody. Warto jednak pamiętać, że nie przerywanie bólu podczas seksu po urodzeniu może mówić o poważnych powikłaniach, co oznacza, że ​​musisz skontaktować się z specjalistą.
 5. Jeśli boli to uprawianie seksu po miesiączce, taknawet sam miesiączka jest bardzo bolesna, może to oznaczać poważną chorobę. Dlatego tutaj nie można zrobić bez wizyty u ginekologa. Ponadto nie należy wahać się zwracać się do specjalisty, ponieważ nieterminowe leczenie może poważnie wpłynąć na twoje zdrowie. Niektóre choroby w przypadku braku leczenia lub jego późny początek mogą prowadzić do niepłodności.
 6. Nieprzyjemne doznania mogą mieć miejsce w przypadku zatrudnienia lub zawodówseks analny. Dlaczego tak się dzieje i co powinienem zrobić, jeśli mam seks analny? Najczęściej ból w radzeniu sobie z tym rodzajem seksu, zwłaszcza jeśli dzieje się to po raz pierwszy, jest spowodowany strachem i niedostatecznym rozluźnieniem mięśni.

  Podczas seksu bolało

  Rozwiąż ten problem powinien pomóc partnerowi, jegozadanie przejść do aktywnych działań tylko wtedy, gdy kobieta jest wystarczająco podekscytowana. Pojawiają się nieprzyjemne doznania i ze względu na niewystarczającą ilość wilgoci - odbyt nadal wykonuje inne funkcje w ciele, a zatem niezbędna ilość smaru nie emituje. Dlatego przed seksem analnym musisz zaopatrzyć się w żel. Inny ból może powstać w obecności pewnych chorób tej sfery.
 7. Po cóż to może być podczas seksu? Oprócz chorób i specyficznej struktury narządów wewnętrznych, przyczyną bólu może być strach. Mięśnie pochwy instynktownie kurczą się i przeszkadzają w penetracji, stąd ból. Jeśli sam nie poradzisz sobie z problemem, to ginekolog i psycholog będą w stanie go rozwiązać.