Kiedy możesz mieć seks po cesarskim cięciu

Niestety czasami tak się dziejeDostawa następuje przez cesarskie cięcie, lub na krótko przez COP. Sama część cesarskiego cięcia jest operacją, a w przeciwieństwie do dostarczonego naturalnie, świeżo upieczona matka po cesarsku czeka na pewne trudności: problemy z taboretem, zakaz noszenia i podnoszenia ciężarów, siedzenie. Ponadto wiele kobiet martwi się wznowieniem seksu po urodzeniu dziecka. Ktoś czeka na tę chwilę z niecierpliwością, a niektóre z seksualnego seksu boją się intymności, zwłaszcza jeśli ciąża zakończyła się operacją. Więc kiedy można po seksie cesarskim?

Seks po cięciu cesarskim: opinia ginekologów

Zwykle lekarze zalecają, aby wstrzymać się odStosunki seksualne i odnawianie ich nie wcześniej niż po 6-8 tygodniach po cięciu cesarskim. To tyle czasu, kiedy twoje ciało musi się pojawić po urodzeniu i urodzeniu. Faktem jest, że w tym czasie macica, z której rozciąga się łożysko, jest otwartą raną. W związku z tym, kobieta w ciągu miesiąca po urodzeniu dziecka otrzymuje alimenty krwi - lochia. Z czasem przybierają postać rozcieńczonej krwi, żółkną. Podczas gdy alokacja seksualna nie jest bezpieczna, a obecność obłąkanych ma niewielki wpływ na atrakcyjność seksualną.

Ponadto, istniejąca możliwośćzakażenia w macicy po porodzie, więc chirurgiczne ściegi są również przyczyną zakazu seksu po COP. Najbardziej akceptowalnym rozwiązaniem dla ginekologów jest poczekać 1,5-2 miesięcy, udać się do lekarza i uzyskać "zgodę" na stosunki seksualne.

Seks i ciąża: pogląd psychologów

Kobiety, które przeszły cesarskie cięcie, częściejWszystkie są realizowane ze strachu przed seksem ze względów psychologicznych. Po operacji blizna pojawia się w dolnej części brzucha, co sprawia, że ​​uczciwa płeć staje się niepewna. Do tego nie dodaje się lewego żołądka, możliwego cellulitu i rozstępów. Wydaje się, że kobieta, która blizna zdeformuje ją, a ona straciła swoją atrakcję dla swojego męża.

Ponadto, kobieta obawia się, że po cięciu cesarskimTransseksualność seksualna przyniesie ból lub dyskomfort. Czasami nowe matki, ze względu na osłabienie ciała po operacji i 24-godzinną opiekę nad noworodkiem, czują się tak zmęczeni, że po prostu nie ma siły dla intimy.

Psychologowie radzą nie zmuszać się do rozpoczęciaStosunki seksualne, jeśli nie masz pragnienia lub strachu. Jednakże ta nieuwaga może naruszyć współmałżonka. Konieczne jest porozmawianie z ukochaną osobą i wyjaśnienie przyczyny odmowy seksu. Będzie zadowolony, twój kontakt i uczucie, ponieważ seks nie jest aktem seksualnym.

Jak uniknąć bólu podczas seksu po cięciu cesarskim?

Po cięciu cesarskim ból podczas kochania może prześladować kobietę do 3-4 miesięcy. Nasze zalecenia pomogą zminimalizować dyskomfort związany z seksem:

  • jeśli decydujesz się na seks po raz pierwszy po porodzie, nie jest wcale konieczne, aby doprowadzić sprawę do końca. Ogranicz preludium, aby szybko przyzwyczaić się do seksu;
  • Aby uniknąć bolesnych wrażeń podczas penetracji, użyj specjalnego żelu lubrykantu.

    sekcję seksu i cięcia cesarskiego

    Przyda się również, jeśli kobieta nie ma naturalnego smaru;
  • poprosić partnera, aby był bardziej czuły i cierpliwy;
  • wybierz pozycję, w której możesz kontrolować głębokość i częstotliwość penetracji (na przykład "jeździec");
  • zgodzić się z mężem na bliskość w czasie snu dziecka, kiedy siły do ​​seksualnych "wyczynów" bardziej.

Wybierz czas, w którym możesz uprawiać seks po COP, powinna sama kobieta. Oczywiście warto skupić się na własnych uczuciach i pragnieniach, ale także skonsultować się z ginekologiem nie będzie zbędne.