Seks podczas miesiączki

Wiele kobiet skarży się na złe samopoczucieCzas "krytyczne dni", ale także ci, którzy chcą mieć seks w okresie menstruacji. Oto tylko powody, dla których nie pogłębiać swoich pragnień - jest to nieśmiałość i obawy o szkodę zdrowia spowodowaną tym procesem. Zastanówmy się więc, czy można uprawiać seks w okresie menstruacji, nie ma zagrożenia dla zdrowia, ale ograniczamy się na próżno?

Co mówią lekarze?

Współczesna medycyna uważa, że ​​seks w trakcieCo miesiąc nie pociąga za sobą negatywnych konsekwencji dla organizmu zdrowej kobiety. Jest to jednak przewidziane, jeśli zostaną spełnione podstawowe zasady higieny. Faktem jest, że w okresie menstruacji szyjka macicy jest nieprzyjemna, a więc patogenne bakterie mogą tam wejść. A środowisko krwionośne jest wspaniałe dla rozwoju bakterii. Więc jeśli zapomnisz o higienie, możesz dostać proces zapalny w narządach płciowych. Dlatego seks podczas miesiączki jest dozwolony tylko wtedy, gdy istnieje obustronny stan zdrowia obojga partnerów.

Seks podczas miesiączki i ciąży

Jest opinia, że ​​w ciągu miesiącaSeks bez zabezpieczenia jest całkowicie bezpieczny pod względem ciąży. Ale ta wiara nie jest prawdą. Tak, zajście w ciążę w trakcie miesiączki nie jest takie proste, ale jest szansa. Organizm każdej żony jest wyjątkowy, jajo może dojrzewać po środku cyklu, a do tego. I plemnik, jak wiadomo, w przewodzie pokarmowym może "czekać na ich szansę" 5-7 dni. W związku z tym istnieje ryzyko zarażenia seksem bez zabezpieczenia podczas miesiączki. Szczególnie wzrasta, jeśli cykle miesiączkowe kobiet są krótkie 15-20 dni. I że przekonania o sterylności kobiet w czasie menstruacji zostały rozproszone, pomyśl o tym fakcie. W Afryce żyje plemię, w której ze względu na przekonania religijne seks jest dozwolony tylko w okresach. Pomimo takich osobliwości relacji seksualnych, plemię żyje i nie chce umierać.

Jak uprawiać seks z miesiączką - z prezerwatywą lub bez, decydujesz, ale jeśli ciąża nie jest planowana, to o antykoncepcji nie należy zapominać.

Jak seks wpływa na menstruację?

I płci w miesięcznych i miesięcznych dla jakości wpływów seksualnych. Co teraz dowiemy się.

  1. Podczas seksu podczas miesiączki maleje ból miesiączkowy. Wynika to ze skurczów podczas orgazmu.
  2. Podczas miesiączki kobiety częściej doświadczająsilny orgazm. Wynika to z faktu, że podczas menstruacji, pochwy, gdy pęcznieje z powodu napływu krwi, staje się bardziej wąska i wrażliwa. Dlatego seks podczas miesiączki może dawać jaśniejsze wrażenie niż w inne dni.
  3. Jest zdania, że ​​jeśli masz seks w trakcieMiesiączka, kończy się wcześniej. Jest to rzeczywiście udowodniony fakt, że po orgazmie następuje szybsze odrzucenie endometrium. I to się dzieje z powodu hormonu, który znajduje się w spermie. Więc jeśli chcesz przyspieszyć przejście miesiączki, musisz uprawiać seks

    Jak wpływa na miesięczny seks

    Bez prezerwatywy.
  4. Jakość seksu może się poprawić w tym okresiei ponieważ wielu (ale nie wszystkich) mężczyzn doświadcza większej atrakcyjności seksualnej kobiety menstruacyjnej. Tak, a kobiety w tym okresie są bardziej wyzwolone, co pozytywnie wpływa na jakość komfortu miłości.

Podsumujmy więc - uprawiać seksco miesiąc, jest możliwe, ale tylko z sprawdzonym partnerem, przy zachowaniu zasad higieny, a nie zapominając o antykoncepcji. Jeśli przestrzegasz tych zasad, nie będzie szkody dla zdrowia. Tak więc, jeśli chcesz płci w czasie menstruacji i nie martw się swoim partnerem, nie dbaj o swoje zdrowie, nie zaprzeczaj przyjemności.