Rodzaje tkanin na odzież

Zakup gotowej rzeczy lub materiału do szycia,zawsze dbamy o jakość tkaniny, ponieważ zależy to od okresu operacyjnego. Konieczne jest zrozumienie rodzajów tkanin dla odzieży, przynajmniej na poziomie konsumentów, tak aby Twój wybór zawsze był skuteczny i wszystko by Ci służyłoby długo.

Typy odzieży

Skład tkaniny jest określany przez włókna i dzieli się na dwa typy: naturalny i chemiczny. Natomiast akcje naturalne dzieli się na:

  • Pochodzenie roślinne (len, bawełna, juta i konopie);
  • Pochodzenie zwierząt (jedwab i wełna);
  • Pochodzenie mineralne (azbest, awn).

Włókna chemiczne dzielą się na:

  • sztuczne pochodzenie (wiskoza, lureks, octan, moda);
  • syntetyczne pochodzenie (kapron, nylon, perlon, bologna, spandeks, nitron, polietylen, polipropylen).

Wykaz tkanin, które są oparte na włóknach chemicznych, można kontynuować, ponieważ przemysł nowoczesny nie stoi w miejscu. Rozważyliśmy również główne typy tkanin odzieżowych.

Zalety naturalnych tkanin nie są wymienioneJest to konieczne, ale czy gatunki, które są związane z substancjami chemicznymi, są złe, jak niektórzy myślą? Na przykład w przypadku treningu sportowego potrzebny jest garnitur, który umożliwi skórze oddychanie i nie powstrzyma ruchu. Podobne właściwości są obdarzone dużą liczbą "syntetyków". Dlatego obecnie poliestry i włókna syntetyczne są głównymi składnikami do produkcji tkanin do odzieży sportowej. Chwyć szafę, każdy z nas stara się dokładnie przemyśleć, jak te lub inne kolory zharmonizują się między sobą.

Rodzaje tkanin dla odzieży 1

Ale nie mniej ważne jest połączenie tkanek wubrania! Tekstura - to właśnie warto zwrócić uwagę. I chociaż projektanci mody często oferują bardzo ekscentryczne kombinacje, miękkie pozostają - twarde, lśniące - matowe, proste - drogie.</ P>

Z każdym rokiem przybywa materiały do ​​szyciaCoraz częściej. Nowoczesne tkaniny odzieżowe stają się mądrzejsze: ukochanymi produktami stretch są lycra, lekka i ciepła "sztuczna wełna" - to akrylowe, "nieustraszone" buty i odzież - materiał membrany. Była więcej okazji do stworzenia własnego indywidualnego obrazu. Wiele producentów i marek oferuje szeroką gamę ekskluzywnych tkanin odzieżowych.