z jakiej tkaniny szyją kostiumy kąpielowe

Wszyscy wiedzą, że stroje kąpielowe są uszyte ze specjalnegoelastyczne materiały. Jednak z jakiej konkretnej tkanki to robią i co zawiera jej skład? Do tej pory nie ma zbyt wielu opcji, dlatego sugerujemy zapoznanie się z popularnymi rodzajami włókien, z których wykonane są kombinezony plażowe.

Jakiego rodzaju tkanina jest używana do kostiumów kąpielowych?

Z reguły w celu osiągnięcia najlepszej jakościproducenci łączą różne rodzaje włókien. W zależności od tego zmieniają się również właściwości tkaniny. Jednak do chwili obecnej istnieje kilka rodzajów włókien, które są częściej używane do produkcji strojów kąpielowych:

 1. Poliester (pes) - jest rodzajem weterana mody plażowej. Produkty z niego przez bardzo długi czas nie wypalają się na słońcu, co czyni ten zestaw bardzo praktycznym. A to chyba jedyna zaleta tej tkaniny, nie licząc demokratycznej ceny. Główną wadą jest to, że materiał ten nie przepuszcza powietrza, co oznacza, że ​​można zapomnieć o szybkim schnięciu kostiumu kąpielowego. Tak, a samo włókno jest bardzo delikatne, więc strój nie będzie trwał dłużej niż jeden sezon.
 2. Lycra (elastan lub ten sam spandex) jest najbardziejzwykłe włókno, które jest częścią wielu damskich strojów, nie tylko strojów kąpielowych. Ta tkanina syntetyczna jest ceniona ze względu na swoją elastyczność i dobrą rozciągliwość. Taki kostium doskonale utrzymuje kształt, a jeśli to konieczne, poprawia sylwetkę. Jednak zawartość Lycry nie powinna przekraczać 25%, w przeciwnym razie będzie słaba przepuszczalność powietrza, co oznacza, że ​​organizm nie będzie oddychać.
 3. Taketel (tac) to połączenie lycry i dzianinywłókna. High-tech tkanina jest wskaźnikiem jakości, więc jeśli szukasz najlepszego materiału na strój kąpielowy, to warto dać pierwszeństwo temu materiałowi. Główną zaletą tego stroju kąpielowego jest

  z jakiej tkaniny szyją strój kąpielowy1

  prawie natychmiastowe wysychanie na ciele nawet w cieniu.
 4. Poliamid (pa) to specjalna syntetyczna błyszcząca tkanina,który jest używany do szycia bardziej solidnych i eleganckich kostiumów. Ze względu na swoje właściwości sprężyste, włókno to idealnie nadaje się do korygowania sylwetki. Ponadto poliamid schnie szybko i nie wypala się przez długi czas.
 5. Nylon (ny) to rodzaj włókna poliamidowego, ale bardziej trwały. Dobrze rysuje figurę, więc w większości przypadków jest wykonana z modeli sportowych strojów kąpielowych. Jednak nylon nie toleruje promieniowania ultrafioletowego i taki kolor na słońcu szybko się wypala.
 6. Mikrofibra - miękkie, jedwabiste i dość elastyczne włókno. Ma doskonałą przepuszczalność powietrza, ale w porównaniu z innymi włóknami rozciąga się z czasem.
 7. Bawełna (co) jest naturalnym, przyjaznym dla środowiska włóknem,który chroni skórę przed promieniami UV. Przyjemny w dotyku i nie powoduje podrażnień. Jednak bez dodatku innych włókien syntetycznych tkanina ta schnie długo i rozszerza się po zabiegach wodnych.