moda 30s

Moda 30-ty wyjątkowa, możesz powiedziećunikalna strona w historii świata mody. Faktem jest, że jego formacja miała miejsce w okresie "Wielkiego Kryzysu". W 1929 roku na Wall Street wybuchł kryzys bankowy, który szybko wzrósł do światowej gospodarki. Systemy bankowe upadły, spółki akcyjne stały się bankrutem. Wydawało się, że można zapomnieć o modzie. Ale tak się nie stało. Kryzys ekonomiczny z pewnością wpływał na rozwój mody, ale w żaden sposób nie powstrzymał go. W porównaniu z modą lat dwudziestych, moda lat 30-tych stała się bardziej praktyczna, dojrzała i elegancka.

Historia mody 30-dni

W miejsce zrelaksowany i nieco frywolnykobieta lat dwudziestych wyszła na wizerunek aktywnej, ale kobiecej dziewczyny. Nie wszystkie domy mody przetrwały depresję - legendarny "Poire Poire" i rosyjski haft dom zostały zamknięte. Ale są zastępowane przez nowe marki. W 1932 roku pojawiła się "Nina Ricci", aw 1935 - "Elsa Skiaparelli". Ubrania, produkowane w przenośniku, stają się bardziej paluchowe i trwałe. Praktyka zakupów w katalogach jest powszechna. W 1929 roku Jean Patu wprowadza do mody długie spódniczki. Najpierw osiągają środek trzonu, a w połowie lat trzydziestych dochodzą do kostek. Praktyczne fashionistki wydłużają swoje stroje, szykują się na kliny i upominki. Prawdziwymi ikonami stylu są gwiazdy kina: Marlene Dietrich, Greta Garbo, Joan Crawford. To z dużym ekranem pojawia się obraz, który stał się modelem mody tego okresu.

Moda 30 i sukienki

To nie przypadek, że suknie ze stalikwintesencją tego, co można łączyć pod nazwą "moda 30th". Przecież to były sukienki, które odpowiadały najbardziej stworzonemu obrazowi kobiety. W latach trzydziestych moda rozwija się w dwóch głównych kierunkach: klasyczna prezentowana jest przez Coco Chanel aw awangardzie jest Elsa Schiaparelli. Ścisłe sukienki z białymi kołami obrotowymi połączone są z luksusowymi eleganckimi modelami z wydłużoną Baską. Spódnice pokryte są pochyleniem lub zdobione klinami i ozdobnikami na dole krawędzi. Aby "zrównoważyć" takie dno, ramiona rozszerzają się pod wpływem rękawów latarni lub falbanek, a później - ramion na ramiona.

Ważną rolę odgrywają akcesoria. Torebka, czapka i rękawiczki, być może, jedynym elementem luksusu dostępnym dla większości osób w sukience jest wykonany w "uniwersalnych" kolorach czarnym lub białym. A futro jest absolutnie inteligentnym dodatkiem.

moda 30s 1

moda 30s 2

moda 30s 3

moda 30s 4

moda 30s 5

moda 30s 6

moda 30-tych z lat siedemdziesiątych

moda 30s 8

moda 30s 9