Moda z lat 20. XX wieku

"Epoka jazzu", "era niemych filmów", "szalony"Dwudziestki "- jak tylko nie nazwą drugiej dekady ubiegłego stulecia. Prawdopodobnie najbardziej dokładna definicja dwudziestego wieku dwudziestego wieku mogłaby być "ery zmiany". Ludzie, którzy przeżyli, jak się wydawało, najbardziej okropna wojna, starali się cieszyć spokojnym życiem. Nowe rytmy w muzyce, zyskujące popularność "kinematograf", moda na sport, kolejna runda emancypacji kobiet i oczywiście rewolucyjne zmiany w modzie.

Moda damska na początku XX wieku

Znaczenie lat 20. XX wieku w modzie i historii jego rozwojuTrudno przecenić. Przecież to jest moda z lat dwudziestych XX wieku, że jesteśmy winni wygląd, na przykład kobiecy garnitur do spodni (dziwnie z piżam męskich!) I kostium kąpielowy, a nie tylko to. Styl i moda lat 20. XX wieku zostały stworzone przez tak legendarnych projektantów, jak Paul Poiret, Coco Chanel i Jean Patou. Wizytówki dla mody lat dwudziestych to wyzwolenie kobiecej postaci Poirta z gorsetów, a w 1926 r. Mała czarna sukienka Coco Chanel. Romantyczne loki zostały zastąpione przez "zimną falę" na krótkiej fryzurze, szerokie pola damskich kapeluszy dały się lakonicznemu kocowi. W stylu "rosyjski styl". Nawet Coco Chanel zdobi jego modele z haftem rosyjskim, a luźne płaszcze, ozdobione futrem na kołnierzu i rękawach, są popularne wśród kobiet i mężczyzn. Ale najbardziej radykalne zmiany musiały przejść przez kobiety i stroje.

Moda 20 i sukienki

Nowe standardy kobiecej kobiecej dyktatury modyNiespotykane dotąd stroje kobiet. Wolne, surowe sukienki i kostiumy nie podkreślały talia - miała raczej "zgadywać". W zamian nacisk kładł się na biodrach - sylwetkę stroju, pasek lub zasłonę. Skromne, geometrycznie poprawne kształty wycięć nie otworzyły klatki piersiowej, ale często nagość pozostała w tyle i ramiona. Na wieczornych rękawach sukienki, z reguły, były nieobecne (moda w latach dwudziestych uprzywilejowanych sukienkami na paskach), lub kompromisowa wersja była możliwa w formie rękawów. Elementami wystroju były frille i fringe. Ale najbardziej rewolucyjne zmiany przeobrażały kobiecą modę na początku XX wieku pod względem długości strojów. Na początku lat 20-tych osiągnęła kostki, a następnie podniosła się na kolana, a pod koniec lat dwudziestych najbardziej zdesperowane kobiety mody nosiły sukienki dłuższe niż kolano.

W latach 20. ubiegłego stulecia pozostawił niezatarty znak w historii mody - możemy łatwo rozpoznać elementy tego stylu w nowoczesnych modelach najbardziej prestiżowych domów mody.

Moda z lat 20. XX wieku 1

moda 20s 2

moda lat 20.

moda lat 20. 4

moda 20s 5

moda lat dwudziestych 6

moda lat dwudziestych 7

moda lat dwudziestych 8

moda lat dwudziestych 9