moda 40 x

Sowiecka moda 40 lat, jak i rzeczywiście, iEuropejskim, dyrygowano nie przez domy mody, ale przez warunki panujące we wszystkich krajach. W czasie II wojny światowej tkaniny stały się rzadkie i zakazano używania jedwabiu, skóry i bawełny, jeśli nie było to dla potrzeb wojskowych. Doprowadziło to do tego, że w latach czterdziestych praktycznie nie było elementów dekoracyjnych i innych elementów, które wymagały użycia dodatkowej tkaniny, zdominował minimalizm. Głównymi stylami odzieży tego trudnego okresu były styl sportowy i wojskowy.

Jeśli chodzi o schemat kolorów, nie różnił sięIch odmiany, najpopularniejsze kolory są czarne, szare, niebieskie, khaki. Najczęstszymi elementami w odzieży były spódnica ołówkowa, koszula i białe kołnierze i mankiety. Ogromnym deficytem w latach czterdziestych był obuwie. Wyprodukowano tylko buty dermatynowe z drewnianą podeszwą. W miejsce kapeluszy w czterdziestce przyszły chusty, berety i chusty.

Niemiecka moda lat czterdziestych

Po zdobyciu Paryża przez nazistów wieleProjektanci wyemigrowali, inni po prostu zamknęli butiki i opuścili sceny mody, wśród nich Coco Chanel. Hitler postanawia opuścić Paryż jako stolicę mody, która powinna teraz pracować dla niemieckiej elity. W latach czterdziestych moda miała wpływ na nazistowską kulturę. Moda obejmuje kwiatowe nadruki, marynarki, hafty na bluzie i kapelusze ze słomy. W okresie wojny wojna odzież i obuwie są rzadkie, więc kobiety zaczynają ratować i szyć własne ubrania.

W okresie powojennym przemysł mody powoliKroki z dala od wstrząsów, a projektanci mody koncentrują się na ubraniach do uprawiania sportu i rekreacji. W 1947 roku w Paryżu pojawiła się nowa gwiazda branży mody - Christian Dior. Pokazuje światu swoją kolekcję mody w stylu NewLook. Dior powraca do eleganckiej elegancji i łaski i staje się najpopularniejszym projektantem mody z końca lat 40. i na początku 50.

moda 40 x 1

Moda 40 x 2

Moda 40 x 3

Moda 40 x 4

moda 40 x 5

Moda 40 x 6

Moda 40 x 7

moda 40 x 8

moda 40 x 9