moda XIX w. w Rosji

Moda można słusznie nazwać lustrem epoki. Cechą mody XIX wieku było to, że w ciągu stulecia stroje kobiece uległy znacznym zmianom.

Historia mody XIX wieku

Od 18 wieku do nowego, XIX wieku, modaSuknie o prostokątnej sylwetce o wysoce zwartej talii w tak zwanym stylu Imperium. Ale już we wczesnych latach dwudziestych w modzie wraca do ciężkiego gorsetu, a pod sukienką noszą ciężkie, grubo spłaszczone spódniczki. To prawda, sukienki są nieco krótsze i przypominają wąski dzwonek. Do wczesnych lat 30. XIX w. Moda kobiet zaczęła wchodzić w erę romantyzmu. W górnej części tulei pojawiają się sukienki z opuszczoną linią ramienia, szerokie i szerokie, szeroka spódnica do kości. Moda na cienkiej talii była wsparta wszystkimi tym samym gorsetem, a szerokie rękawy i spódnica z kilkoma kroplami podsjubnikami (czasami ich liczba sięgnęła ósemki) wzmocniła efekt. Wtedy moda wchodzi w erę drugiego Rococo, koncentrując się na stylu z XVIII wieku. Niewiarygodnie szerokie spódnice noszone są na specjalnej ramie - kriolininie.

Do połowy lat siedemdziesiątych XIX wieku,Wysokie, szczupłe postacie i rosyjska moda nie były wyjątkiem. Pojawiają się sukienki, w których spódnica została wybrana z powrotem i mocno owinięta. Aby uzyskać większą objętość pod spódnicą, zamontowano specjalne rolki wykonane z waty lub małych metalowych ram. Była to era zgiełku.

Warto zauważyć, że rosyjska moda XIX wieku miałaJego wyjątkowa cecha. Gdzieś w połowie stulecia ruch słowianofili, krytykujący imitację zachodnich trendów, zyskał tempo. Prefektura rosyjska była szeroko promowana. Urodził się tak zwany styl "a la Russe". Kobiety noszą bardzo proste, bez żadnych dodatkowych informacji na temat sukienki. Turniej zostaje zastąpiony łukiem lub małą draperią. Rzemiosło ludowe są rozpoznawane, a szaty chusty Pavlovsky Posad przynoszą szczególną popularność.

Moda XIX w. W Rosji 1

Moda XIX wieku w Rosji 2

Moda XIX w. W Rosji 3

Moda XIX w. W Rosji 4

Moda XIX wieku w Rosji 5

Moda XIX w. W Rosji 6

moda XIX w. w Rosji 7

moda XIX wieku w Rosji 8

Moda XIX w. W Rosji 9