odcienie kwiatów

Wszystko w otaczającym nas świecie ma barwę. Aby wygodniej było postrzegać i analizować, całe spektrum podzielono na grupy, kierując się pewnymi cechami. Najpopularniejszą klasyfikacją palety odcieni i kolorów jest podział na kolory ciepłe i zimne. Niewielu z nas może pochwalić się obecnością edukacji artystycznej, więc określ kolory i odcienie, poznaj ich nazwy - przeznaczenie projektantów, stylistów, wizażystów. Ale minimalna wiedza w tej dziedzinie będzie miała znaczenie dla każdej dziewczyny, ponieważ umiejętność wyboru odpowiedniej kombinacji kolorów i odcieni w odzieży i makijażu pozwala uniknąć błędów, które czynią wszystkie wysiłki, aby stworzyć stylowy obraz do zera. W tym artykule omówimy specyfikę różnych kolorów i odcieni, niuanse ich kombinacji.

Ciepły i zimny

Podziel istniejące kolory na ciepłe i zimne koloryjest najczęściej. Temperatura barwowa jest określana wyłącznie asocjacyjnie. Tak więc zimne kolory i odcienie kolorów kojarzą się z czymś zimnym. Na przykład śnieg, lód, burzowe chmury, ciemny las. Ciepłe przypominają słońce, lato, ogień. Jeśli uprościć, paleta kolorów w danej klasyfikacji wygląda następująco.

odcienie kwiatów 1

odcienie kwiatów 2

odcienie kwiatów 3

Ale wszystko nie jest takie proste, bo nawet w naturze czystakolor jest rzadkością. Co możemy powiedzieć o asortymencie nowoczesnych tkanin, cieni, lakierów do paznokci! Często obserwujemy przepływ kolorów i odcieni w sobie, ich mieszanie, złożoność i głębokość. Ciepło lub chłód można nadać dowolnemu kolorowi w pewnych odcieniach. Pomarańczowy, czerwony, bogaty żółty - te ciepłe kolory łagodzą zimne kolory, a przy pomocy bieli, szarości, niebieskiego, niebieskiego, cytryny lub czerni można "obniżyć stopień" ciepłego koloru.

Głuchy i dźwięczny

To kolejna klasyfikacja kolorów i odcieni,który jest często używany przez projektantów, tworząc modne kolekcje ubrań. Do jasnych kolorów należą wszystkie jasne i nienasycone (płytkie) zimne odcienie. Jeśli przesadzać, to głuchota i dźwięczność kolorów zależy od ich nasycenia. Dodanie białego koloru powoduje, że cień jest bardziej dźwięczny, a domieszka czerni jest głucha. Należy zauważyć, że jednoznaczność w postrzeganiu kolorów jest pojęciem warunkowym. Tak więc delikatne odcienie niektórych kolorów (różowy, niebieski, żółty) dla jednej osoby mogą wydawać się dźwięczne, a dla innych - stłumione. Ale nie ma różnicy w kolorach oliwkowym i brązowym - są głuche, ciężkie, więc obraz powinien być "rozcieńczony" kontrastującymi akcentami. Żywotność i głuchota kwiatów są ściśle powiązane z ich łatwością i ciężarem. Łącząc ten sam kolor z innym, można osiągnąć zupełnie przeciwne wyniki.

odcienie kwiatów 4

odcienie kwiatów 5

odcienie kolorów 6

Nie zapomnij o wpływie kolorupsychika. Tak więc, ubrania w kolorze czerwonym, pomarańczowym i soczystym są w stanie naładować osobę energią, pobudzić, pobudzić, a fiołek, ciemnozielony i ciemnoniebieski ma uspokajający, relaksujący wpływ.

Różnorodność kolorów

Jak już wspomniano, jest tak wiele kolorów,że czasami ich nazwiska zniechęcają nas. Trudno sobie wyobrazić, jaki cień jest ukryty, na przykład za nazwą "sienna", "chartreuse" lub "viridian". Posiadanie tych informacji jest niezwykle przydatne, ponieważ zakupy online to jedno z najnowszych hobby współczesnych kobiet. Jak zrozumieć, jaką kolorową sukienkę dostaniesz, jeśli nazwa koloru jest dla Ciebie tajemnicą? Zaufanie do reprodukcji kolorów monitora jest ryzykownym biznesem. Oferujemy paletę najczęstszych kolorów i odcieni z nazwami pasującymi do nich.

odcienie kolorów 7

odcienie kolorów 8

odcienie kolorów 9

odcienie kolorów 10

odcienie kolorów 11

odcienie kolorów 12

odcienie kolorów 13

odcienie kolorów 14

odcienie kolorów 15