Lato to czas, kiedy możesz sobie pozwolićodpręż się i zamiast zwykłych beżowo-szarej kreacji biurowej spróbuj nareszcie czegoś soczystego, jasnego, odważnego. Jednym z najbardziej aktualnych kolorów lata jest żółty - kolor słońca, złota i dzieciństwa.

W tym artykule omówimy różne odcienie żółtego, a także opowiemy o połączeniu koloru żółtego z innymi kolorami.

Odcienie żółtego

Żółty jest jednym z trzech podstawowych kolorów. Mieszając się z innymi kolorami, może uzyskać ciepły lub zimny odcień. Tak więc domieszka czerwieni sprawia, że ​​żółć jest bliżej pomarańczy (cieplej), a dodatek niebieskiego przybliża ją do zielonego (zimnego). Najlepsza temperatura odcieni jest określana przez porównanie: umieść dwie sztuki tkaniny w różnych odcieniach koloru obok siebie, a od razu zrozumiesz, który z nich jest cieplejszy lub zimniejszy.

odcienie żółtego 1

odcienie żółtego 2

odcienie żółtego 3

Zimne odcienie żółci doskonale łączą się z innymi chłodnymi odcieniami - niebieskim, szkarłatnym, lazurowym, popielatym.

Ciepłe kolory lepiej łączą się z miękkościąpomarańczowy, marchewka, liliowy - prawie wszystkie ciepłe odcienie. Połączenie bogatego żółtego i zielonego, chociaż jest dość jasne, jest niepożądane w ubraniach. Nie chcesz wyglądać jak papuga? Ale pastelowe odcienie tych kolorów są bardzo dobrze połączone. To tworzy delikatny, bardzo romantyczny obraz z nutami wiosennego nastroju.

odcienie żółtego 4

odcienie żółtego 5

odcienie żółtego 6

Jasne odcienie żółtego dobrze pasują do wszystkich neutralnych odcieni - bieli, szarości, beżu i pastelowych odcieni.

odcienie żółtego 16

odcienie żółtego 17

odcienie żółtego 18

Zestaw kolorów - żółty

Sam żółty kolor jest raczej jasny i częściejna obrazie działa jako akcent, dodatek do podstawowego tonu. Jeśli zdecydujesz się uczynić żółty "pierwszym skrzypce" swojego obrazu, nie bądź zbyt leniwy, aby podnieść innych "uczestników".

Jeden z najbardziej aktualnychlato to połączenie kilku odcieni tego samego koloru. Pamiętaj, aby oddzielić ciepłe odcienie od zimnych. Pożądane jest również określenie schematu kolorów, aby zrozumieć, które z palet temperatur są śledzone.

odcienie żółtego 13

odcienie żółtego 14

odcienie żółtego 15

W obrazie biznesowym połącz żółty z szarym,brązowy, beżowy, popielaty. Lepiej jest stosować wyciszone odcienie żółtego. Jasne, bogato żółte odcienie (kanarek, cytryna) są lepsze w użyciu jako małe akcenty. Pamiętaj, że nawet taka drobnostka jak jasny żółty szalik lub sukienka z mankietami w kolorze cytryny może nie być zgodna z zasadami korporacyjnego ubioru. Określ to z góry.

odcienie żółtego 19

odcienie żółtego 20

odcienie żółtego 21

odcienie żółtego 22

odcienie żółtego 23

odcienie żółtego 24

W przypadku stroju casual możesz wybrać bardziej chwytliwe kombinacje, na przykład żółty z fioletowym lub jasnoniebieskim, srebrny lub czarny.

Teraz wiesz o zawiłościach łączenia żółtych z innymi, a ilustracje z naszej galerii będą wyraźnym przykładem udanych rozwiązań kolorystycznych z użyciem żółtych odcieni.

odcienie żółtego 7

odcienie żółtego 8

odcienie żółtego 9

odcienie żółtego 10

odcienie żółtego 11

odcienie żółtego 12