odcienie różu

Modne kobiety z przyjemnością korzystają z różutylko w ubraniach, ale także w makijażu, akcesoriach, butach. W tym artykule porozmawiamy o odcieniach różu, ich nazwach i zasadach tworzenia kombinacji kolorów.

Rodzaje odcieni różowego koloru

Wszystkie kolory i odcienie są podzielone na trzy grupy: ciepły, neutralny i zimny. Pierwsza grupa opiera się na subtelnym żółtym, czerwonym lub pomarańczowym kolorze. Ciepłe odcienie powodują skojarzenia ze słońcem, latem, ciepłem. Podstawą zimnych odcieni jest niebieski, niebieski lub szary. Kolory te kojarzą się z chłodem, zimą. Oczywiście podział ten nie może być nazwany dokładnym, ale jeśli umieścimy kilka odcieni tego samego koloru obok siebie, ich temperatura jest określana dość łatwo. W związku z tym najlepiej jest określić ciepło lub chłód cienia w porównaniu z innymi kolorami.

Do ciepłych odcieni różu należą: brzoskwinia, koral, łosoś.

Zimne odcienie różu to: kwiat wiśni, blady szkarłat, bugenwille, barbie, alizaryna.

Latem najbardziej odpowiednie będą jasne"Cukierkowo-karmelowe" odcienie różu - czyste i soczyste. Są lepiej połączone z jasnożółtym, błękitno-niebieskim, jasnobrązowym lub zielonożółtym. Oprócz takich ubrań wybierz schludny makijaż lalek - błyszczące różowe usta, lekkie cienie, cienka czarna strzałka wzdłuż linii wzrostu rzęs (lub szeroki kolor). Oczywiście dla biura taki beztroski wizerunek nie pasuje, ale żeby spotkać się z przyjaciółmi lub chodzić po mieście - w sam raz.

W przypadku ubrań biznesowych najlepsze odcienie różu są pastelowe lub wyciszone - dymny róż, perła, jaźń, muszla, jasny koral.

W przypadku sukienek wieczorowych należy wybrać odcieńbiorąc pod uwagę ogólny styl i nastrój obrazu. W przypadku delikatnych delikatnych półprzezroczystych odcieni przyda się, a seksualność doda jasnych nasyconych odcieni różowego koloru.

Ubrania w różowym kolorze o eleganckim kroju wyglądają bardzo pięknie, a buty mogą być neutralne i jasne (cytrynowy, niebieski, słoneczny-żółty).

Z czym połączyć różowy kolor?

Jasne odcienie różu używane są najczęściej do romantycznych, delikatnych obrazów. Doskonale komponują się z pastelowymi kolorami i odcieniami, a także z bielą, szarością i czernią.

Ciemne odcienie różowego koloru pomogą stworzyć zmysłowy, tajemniczy obraz. Bardzo dobrze komponują się z głębokimi, nasyconymi kolorami - niebiesko-czarnymi, głębokimi szmaragdami, ciemnobrązowymi.

Najlepszymi towarzyszami kolorystycznymi dla różu są: szary, brązowy, zielony, biały, żółty, niebieski, czarny i fioletowy.

Teraz wiesz nie tylko podział temperaturyodcienie różu, ale także ich nazwy. A zdjęcia w naszej galerii pomogą Ci wygrywać najbardziej popularne zespoły kolorystyczne z wykorzystaniem odcieni różu.

odcienie różu 1

odcienie różu 2

odcienie różu 3

odcienie różu 4

odcienie różu 5

odcienie różu 6

odcienie różu 7

odcienie różowego 8

odcienie różu 9