Ciepłe kolory

Mieliśmy szczęście, że postrzegamy świat w kolorze. Z nami, dużo jasnych i tajemniczy, przyjemny i odpychającego, prowokowania agresji i ustępstw prezentacji kwiaty, wspaniałe wzory, ich wymyślnych kombinacjach one pobudzać, inspirować, uplifting, zachęcające, a czasami może powodować podrażnienie. W życiu codziennym często słyszymy przymiotnik wskazuje cechy kolorystyczne towarów, mebli, a nawet lakier do paznokci. I te przymiotniki dać nam szansę, aby zrozumieć, co miał na myśli. Na przykład, przymiotnik „głęboki”, „brudne” lub „przytłumiony” ma wiele do powiedzenia na temat koloru, jak postanowił wykorzystać przy opisywaniu pewnej dźwięk, kolor przymiotniki „na gorąco i na zimno”.

Jak odróżnić zimny kolor od antypody - ciepło?

Aby zrozumieć powinowactwo barw do koloru,po prostu skupić się na swoich uczuciach, połączyć wyobraźnię. Zimna gamma będą musiały być związane z lodem, mrozem, bardziej szczegółowo, górskim mchem i kamienia. Przykłady - wszystkie kolory, w których występuje „mroźny” niebieskiego pigmentu: granatowy, jasny niebieski, cyjan orzeźwiający, nasycony i soczysty zielony, fioletowy.

Jakie kolory są ciepłe - te odcienieCo może wiązać się z płonącym płomieniem, gorącym latem, ciepłem, słońcem. Oni "rozgrzać" ton żółty. Na przykład jest czerwony, jasny pomarańczowy, soczysty żółty, wapno lub sałatka, czekolada lub złoty brąz, różowy. Nie zapominaj, że istnieją również ciekawe kolory, odcienie, które może być zimno, a z drugiej strony, mają ciepły wydźwięk: beżowy, liliowy, oliwka, pastel, khaki ... I będziemy uzyskać odpowiedź na pytanie, „zimne i ciepłe kolory, to co” tylko Zależnie od badania ich struktury, wykrycie obecności pigmentów o określonym odcieniu, które pochłaniają ciepłą lub przeciwną paletę.

Główny i ważny kolor ciepłych kolorów, dokładniejPigment jest żółty. Mówimy o nasyconym kolorze o długości fali 580 - 550 nanometrów. Jest to obecność w innych kolorach i decyduje o ich powiązaniu termicznym. Im większy kolor, oryginalny kolor będzie cieplej. Ciepłe kolory pewnego koloru z dodania do nich białych lub niebieskich pigmentów przekształcą oryginalną wersję, która zacznie się pochwycać na zimną paletę.

Ciepłe kolory10

Możliwe kombinacje ciepłych kolorów

Aby otoczyć się harmonią, musisz się uczyćpoprawnie połącz charakterystykę kolorów wszystkiego, co jest blisko. Dotyczy to wnętrza, ulubionych rzeczy w szafie, nawet kwiatów na trawniku wokół altanki. Ciepłe kolory niekoniecznie są wykorzystywane w celu potwierdzenia kontrast, ponieważ z kombinacji kolorów sami mogą zrobić wielkie odkrycie, i wybrać najbardziej odpowiednie opcje kolorystyczne. Najkorzystniejsze połączenie głównych ciepłych kolorów:

  • bogata czerwień - koral - jasny róż;
  • czekoladowy brąz - beżowy - jasnożółty;
  • ognisty pomarańczowy - żółty - soczysty szkarłat;
  • dowolny kolor jest ciepły i biały;
  • dowolny kolor i czerń.

Niż prowadzony, wybierając ciepłe kolory w ubraniach?

Nie ma jednej reguły, która mogłabywskazać, kto i co nosić ciepłe ubrania. Blondynki, brunetki, szczupli ludzie, pyshki, każdy nie może napotkać problemów i wybrać piękne ubrania, w których będą obecne ciepłe odcienie. Konieczne jest kierowanie się tylko osobistymi preferencjami i gustem. Możesz polecać w ubraniach, aby łączyć powiązane kolory (intensywne czerwone - koralowe), kontrastujące (brązowe - słoneczne pomarańczowe) z ich odcieniami.

Wybierając elementy garderoby, musisz wziąćuwaga jest taka, że ​​pastelowe kolory i ciepłe kolory w twoich ubraniach wizualnie sprawiają, że obraz jest łagodniejszy, słodki, naturalny. Jeśli uda Ci się połączyć odcienie różnych akcesoriów do temperatury, możesz uzyskać doskonały rezultat. Na przykład sukienka w kolorze terakoty będzie wyglądać wspaniale z beżową peleryną, a przyjemny i nie kontrastujący kolor, który nie narusza harmonii, stworzy akcesoria i buty o szarych lub srebrnych kolorach. Ocieplenie duszy, ciepłe, letnie odcienie kwiatów - delikatny masthev w szafie.

Pamiętaj, że tylko twój piękny, stabilny nastrój może narzucać ci zasady właściwej kombinacji kolorów w twoich ulubionych rzeczach i życiu.

Ciepłe kolory1

Ciepłe kolory2

Ciepłe kolory3

Ciepłe kolory4

Ciepłe kolory5

Ciepłe kolory6

Ciepłe kolory7

Ciepłe kolory8

Ciepłe kolory9