jak zostać emo

Jako protest przeciwko dogmatom społeczeństwa konsumenckiego w 20wieku istniały różne subkultury młodzieżowe, które z reguły przerażają rodziców nastolatków, zwłaszcza tych, którzy oglądają z przerażeniem swoje dziecko wcielające. Nie zawsze jest to poprawne i uzasadnione: najpierw musisz zrozumieć istotę tego trendu młodzieży, porozmawiać otwarcie z dzieckiem, a następnie wyciągnąć wnioski. Jedna z tych nowoczesnych subkultur młodzieżowych emo powstała w latach 80-tych na Zachodzie i wspierała specjalny kierunek muzyczny, blisko punka. Jak każdy inny ruch młodzieży, pozwala nastolatkom wyrażać się poprzez ubrania, włosy, muzykę.

Obraz emo

Odzież emo jest zazwyczaj wyrażana w dwóch kontrastującychkolory, najczęściej jest różowe i czarne. T-shirty, bluzki z jasnymi nadrukami, rajstopy, paski legginsy lub wąskie dżinsy, szeroki pas z nitymi, torba na ramieniu - to typowy wizerunek nastolatka emo. Uzupełnij jego skośne warkotki, dziecięce klamerki i łuki w włosach dziewcząt, jasną skórę i jaskrawo kolorowe oczy. Młodzież, którzy identyfikują się z tą subkulturą, są również dobrzy w piercing, przebijając wszystko, co ma, co ma wystarczającą wyobraźnię i odwagę. Muzyka, która słyszy emo, może być bezpiecznie przypisywana post-hardcore lub pop punk, ale istotą piosenek jest jedna - miłość, ból i śmierć.

Jak zostać emo?

Jeśli uważasz przedstawicieli subkultury, a następnie emo -to przede wszystkim wewnętrzny stan duszy ludzkiej. I pogrążyć się w ich świecie, nie wystarczy nosić odpowiednich ubrań i przycinać warkot. Nastolatki dają dość prostą i naiwną radę, jak zostać emo lub chłopcem emo:

  • Nie bój się wyrażać swoich uczuć: płacz, płacz, głośno się śmiać;
  • nie zależy od opinii społeczeństwa;
  • być otwartym dla innych, ale pozostawić z tobą część świata wewnętrznego (dokładnie to, co grzywki pokryte twarzą są symbolizowane);
  • często i wiele do fotografowania;
  • słuchać odpowiedniej muzyki.

Jeśli podejdziemy do tego problemu poważnie, ale niezmarnować trendowi mody, lepiej zapoznać się z historią podkultury emo młodzieży, czytać tematyczne fora poświęcone jej, aby zrozumieć, jak twój wewnętrzny świat jest podobny do idei i myśli przedstawicieli czarnego i różowego prądu.

Symbologia i atrybuty emo

Podobnie jak wszystkie subkultury, emo ma własne,Charakterystyczne tylko dla nich, znaki i symbole. Główne cechy, które można bezpiecznie zidentyfikować nastolatka emo to torba na ramię, zestaw ikon, kolorowe bransoletki lub opaski, koraliki wielobarwne, a od góry obrazu - miękki miś, który jest często rozerwał żołądek jest szyte grubej nici.

emo

Postacie Emo to czaszka z kościami, różowe serce, pistolet czarny lub różowy, czarna, pięcioramienna gwiazda na różowym tle.</ P>

Psychologia emo

Jak już wspomniano powyżej, dla emo najważniejszą rzeczą -ekspresja emocji. Często dziewczyny i chłopcy tej subkultury są osobami wrażliwymi i przygnębionymi. Głównymi emocjami, które emo żyją są miłość, melancholia, samotność. A jeśli nastolatek zadał pytanie: "Co musisz stać się emo?", Wtedy na początek musi myśleć o tych emocjach, czy jest w stanie je doświadczać z dnia na dzień. Zakłada się również, że przedstawiciele tego ruchu młodzieżowego mogą czuć się ostrzejsze i głębsze, szczere empatią.

Rodzice, których dziecko dołączyło do czarnego i różowegosubkultury, należy pamiętać o istocie emocjonalnej postawy nastolatków emo, nie naciskać na niego i w żadnym przypadku nie powinien winić takiego śmiałego wyboru. Nadejdzie czas, a on określi poprawność jego decyzji, a może po prostu "dorośnie" z tego obrazu.