Subkultury punków

Wszyscy ludzie są inaczej w swoim świecie, bardzoRzadko można spotkać osobę z obrazem życia podobnego do twojego. Pod wpływem rodziców, szkoły, telewizji, Internetu, każda osoba ma własną opinię na temat wszystkiego, co często różni się od tego, co potężni nas narzucają. A jeśli cała grupa ludzi ma te same konkretne poglądy na temat życia, możemy porozmawiać o powstaniu subkultury. W tym społeczeństwie, ich zasadach życia, własnych wartościach, zachowaniu, slangu, wyglądzie. Chodzi o zachowanie i wygląd subkultury, które najczęściej różnią się.

Pod koniec lat sześćdziesiątych - na początku lat siedemdziesiątychW ubiegłym wieku w Ameryce, Anglii, Australii i Kanadzie jedna z nieformalnych subkultur młodzieżowych - punków - powstała. Słowo "punk" miało pierwotne znaczenie: kobieta "łatwego" zachowania, więzień niższego rzędu, obraźliwe słowo. A potem w latach 1975-1976 w Stanach Zjednoczonych pojawiły się grupy muzyczne, które określiły sposób życia i ich kreatywność, takie jak punk - śmieci, brud. Powstał ruch punkowy, którego głównym zadaniem było zniszczenie wszelkiego rodzaju stereotypów i ramek poprzez agresję. Głównym hasłem punków jest "Nienawidzę". Nienawidzili wszystkiego, od krewnych do społeczeństwa jako całości. Nazywali się "kwiatami w kosza", mieli białe z czarnymi, czystymi preferowanymi brudnymi, żywotnymi - śmiercią. Głównymi zasadami punków były: "nie ma przyszłości" i "żyć szybko, umieraj młodo".

Jak zostać punkiem?

Jeśli chce się zostać punkiem, na początekpoznać historię ruchu punk, ponieważ jeśli zrobisz fryzurę „Mohawk”, będzie nosić dżinsy zgrywanie, ale nie będą wiedzieć, co te atrybuty były punki, będzie to tylko maskarada, nic więcej. Punks nie przestrzegają publicznych norm, ale wykazują alternatywny sposób życia, w tym ich wstrząsający wygląd, przeznaczony do wstrząsów dla innych. Ich pojawienie się mówi o chęci wyróżnienia się od "szarego tłumu". Kombinezon punk to mieszanka celowo zburzonych ubrań z "drugiej ręki", wycofanych mundurowych wojsk, czarnej skóry i różnych taniej drobiazgów.

Fryzjer punk - jest to charakterystycznyNajczęściej cechą wyróżniającą, a najczęściej z fryzurą jest Iroquois. Jest to ogolona whisky i lakierowany pionowy grzebień, malowany w różnych kolorach. Fryzury w stylu punk - to również fryzury Mohicans, śmieci, czapki. Aby stworzyć punkową fryzurę, potrzebujesz więcej swojej wyobraźni i szaleństwa, a będziesz nie do opanowania! Makijaże wyglądają jak teatralne - wybielone twarze, czarne wargi i cienie, czarny lakier do paznokci, przekłuwający na wiele części ciała.

Rodzaje punków

Punks, podobnie jak subkultura, są warunkowo podzielone na takie typy:

  • "Glamour" - czysty, nie palący, nie pijący;
  • "Zwykłe" - nosić tylko punkowe ubrania, ale w codziennym życiu zachowują się jak zwykli ludzie;
  • "Obniżone" - brudne, wędzone, impregnowane, ignoranckie i agresywne elementy asocjacyjne;
  • "Cyberpunk" - punki, pojawił się pod. Wpływ nowoczesnej technologii i filmów fantasy, wyróżniającej się futurystycznym stylem w odzieży i wizerunku;
  • Fryzury typu Punk

  • "Wolni" - ludzie dobrze się zorientowaniideologii i światopoglądu punków, noszą ubrania, których chcą, robią to, co chcą, żyją zgodnie z własnymi prawami, ale nie ingerują w inne subkultury. Niestety, jest bardzo mało takich "poprawnych" punków.

Co robią?

Jedną z głównych działalności punków jest muzyka, piszą muzykę punkową i grają, tworzą nawet festiwale i koncerty, mogą produkować domowe magazyny muzyczne.

Główna różnica między punkami a innymi ludźmi jestOdmowa i brak uznania jakiegokolwiek organu, a zatem, o ile istnieją uprawnienia, które dyktują ich prawa i moralności, będzie również subkultura punka.