jak wybrać rower dla dziecka

Wielu rodziców myśli o tym, jak wybraćrower dla dziecka i jakie parametry należy wziąć pod uwagę. Nie jest tajemnicą, że im mniej dziecko, tym łatwiej jeździć rowerem. Jednak dla starszych dzieci przy zakupie roweru należy wziąć pod uwagę wiele jego cech konstrukcyjnych.</ P> Jak klasyfikowane są rowery dziecięce?

Nawet przed zakupem matek i tatusiowie muszą wiedzieć, który rower jest najlepszy dla swojego dziecka i jak go prawidłowo wybrać.

Wszystkie rowery dziecięce podzielone są na:

  • dla dzieci od 1 do 3 lat (średnica kół 12 cali);
  • dla dzieci od 4 do 6 lat (średnica 16 cali);
  • dla dzieci 7-9 lat (koła 20 cali);
  • dla dzieci powyżej 130 cm wysokości (średnica kół 24 cali).

Parametrem takim jak średnica koła jestNajważniejsze przy wyborze roweru dla dziecka, ponieważ zależy od wysokości lądowania. Wielu rodziców próbuje dokonać zakupu, jak mówią "na wzrost", kupuj rowery o większej średnicy koła niż jest to konieczne. W rezultacie dziecko doświadcza trudności podczas jazdy, stale próbując dotrzeć na pedał. Dlatego musisz wybrać rower dla wzrostu dziecka.

Jak wybrać odpowiedni rower dla dziecka?

Wybór roweru nie jest skomplikowaną procedurą, ale ma również swoje niuanse.

Tak więc, aby właściwie wybrać pojazd do wzrostu, musisz wykonać następującą manipulację. Umieść dziecku na płaskiej powierzchni, wkładając rower między nogi.

jak wybrać odpowiedni rower dla dziecka

Idealnie, pomiędzy pachwią i ramą powinna pozostać 10 cm.</ P>

Szczególną uwagę należy poświęcićzakres regulacji siedzenia. Zwykle dziecko powinno mieć swobodę dotarcia na pedał podczas jazdy, a noga, w pozycji dolnej, powinna być w pełni wyprostowana. Jeśli nie, dopasuj siedzenie.

Trzeba też pamiętać o prawidłowym wyładunku dzieci podczas jazdy. W tym celu należy zakupić rower z regulacją kierownicy, zarówno pod kątem nachylenia, jak i wysokości.

Znając te cechy i biorąc je pod uwagę przy zakupie, każdy rodzic może łatwo wybrać odpowiedni rower dla swojego dziecka.