to boli po seksie po urodzeniu

Długo oczekiwane wydarzenie przyszło! Kobieta spełniła swoje przeznaczenie i stała się matką. Stopniowo ciało zostaje przywrócone i wraca do normy po długim okresie urodzenia dziecka. Ale czasem po porodzie nowo mama podczas seksu przeżywa nieprzyjemne uczucia, a nawet ból. Dlaczego tak się dzieje i jak?

Dlaczego boli seks po urodzeniu?

Przyczyny bolesnego seksu po urodzeniu dziecka mogą być zarówno psychologiczne, jak i fizjologiczne.

  1. Ciąża nie powinna mieć seksuw ciągu 2 miesięcy od urodzenia dziecka. Ten czas jest potrzebny do całkowitego wyleczenia szwów i przywrócenia wielkości macicy, w przeciwnym razie zagwarantowane są uczucie bólu. Ból w seksie po urodzeniu dziecka może wystąpić, gdy występują różne zakażenia pochwy lub pęcherza moczowego oraz procesy zapalne układu moczowo-płciowego.
  2. Czasami przyczyną bólu podczas seksu po urodzeniu dziecka jest pełny pęcherz - kobieta po prostu nie czuje chęci oddawania moczu.
  3. Po urodzeniu zmienia się tło hormonalne, a wraz z nim pojawiają się takie nieprzyjemne zjawiska jak suchość pochwy. I bez smarowania, uprawianie seksu spowoduje dyskomfort, czasami nawet ostry ból.
  4. Ból seksualny po urodzeniu dziecka może być spowodowany tym, że kobieta sama czeka na takie uczucia. Ten strach jest zintensyfikowany, jeśli pierwszy kontakt po porodzie okazał się bolesny.
  5. Często młode matki obawiają się, że narodziny miały negatywny wpływ na ich wygląd,

    po urodzeniu bólu z płcią

    niektórzy nawet uważają się za brzydki na początek. W związku z tym rozpocznij grube kompleksy, które nie pozwalają na relaks i zabawę.

Co zrobić, jeśli boli po seksie po urodzeniu?

Po pierwsze musimy ustalić, co jestprzyczyny bólu. Jeśli jest to fizjologia, lekarz przepisze leczenie. Z psychologicznymi problemami, które muszą poradzić, muszą pomóc mężowi, w skrajnych przypadkach, psychologowi. Musisz także nauczyć się rozluźniać, a nie starać się dbać o siebie i znaleźć czas na odpoczynek.