łechtaczka boli po rodzajach lub trudach

Niektóre kobiety po wizycie u ginekologanarodziny narzekają, że mają ból w okolicy łechtaczki. Często zjawisko to związane jest z faktem, że po porodzie wykonano nacięcie krocza i ewentualnie, gdy głębokie tkanki pochwy zostały zamknięte, łechtaczka została dotknięta. W rzeczywistości tak nie jest. Spróbujmy dowiedzieć się, dlaczego łechtaczka boli po porodzie, i nazwijmy główne powody tego zjawiska.</ P> Z powodu tego, co łechtaczka może zranić?

Przede wszystkim z możliwych przyczyn lekarzyzwany konsekwencją nadmiernego nacisku płodu na narządy miednicze. Podczas przechodzenia przez kanał rodny dziecka dochodzi do nadmiernego rozciągnięcia tkanek pochwy, w tym łechtaczki. W takich przypadkach z reguły dyskomfort znika po 10-14 dniach od chwili pojawienia się dziecka nie jest lekki.

W niektórych przypadkach ból w okolicy łechtaczki porodzaje mogą powstać w wyniku akumulacji w jego masce smegma (absolutorium). Odnotowano to głównie w przypadku nieprzestrzegania higieny intymnej lub niewłaściwego jej prowadzenia u kobiet z dużym napletkiem.

Warto również zauważyć, że takinależy zauważyć po urodzeniu, w którym kobieta została umieszczona cewnika, - rurki do odprowadzania moczu z pęcherza. Podobna procedura przeprowadzana jest z reguły przed cesarskim cięciem</a>

Jakie inne przyczyny mogą powodować ból łechtaczki?

Kiedy kobieta skarży się na lekarza, który maŁechtaczka boli po różnych pracach, odpowiada, co to jest normalne. Należy jednak pamiętać, że pojawienie się tego rodzaju zaburzeń, nie bezpośrednio po urodzeniu dziecka, ale po pewnym czasie (2-3 tygodnie), może wskazywać na zaostrzenie przewlekłego procesu w układzie rozrodczym lub rozwój choroby zakaźnej, na przykład opryszczki lub kandydozy. Dlatego w takich sytuacjach przepisywany jest wymaz z cewki moczowej i pochwy, co pozwala określić przyczynę bólu.