Seks po cięciu cesarskim

Przywrócenie życia seksualnego poNaturalne, nieskomplikowane urodzenia jest możliwe w 6-8 tygodni. Jednak seks po porodzie cesarskim jest zupełnie odmienną sytuacją. Po cięciu cesarskim, kobieta musi się zająć szczególną troską i nie spieszyć się z wznowieniem aktywności seksualnej.

Kiedy uprawia się seks po cięciu cesarskim?

Ubieranie seksu po cesarsku nie jest lepszeWcześniej niż 8 tygodni po porodzie. Jednakże w tym przypadku należy skoncentrować się przede wszystkim na stanie szwu po cięciu cesarskim. Jeśli masz problemy, powikłania, zapalenie, a nawet rozbieżność szwu, będziesz musiał odłożyć życie seksualne aż do całkowitego wyleczenia. Przed rozpoczęciem aktywności seksualnej należy pokazać lekarzowi i wykonać niezbędne badania. Nie można wznowić aktywności seksualnej przed zakończeniem kiepskiego po urodzeniu dziecka - krwawym wydzieleniem z organów seksualnych kobiety. Zabronione w tym okresie i seks analny po cięciu.

Pierwsza seksja po cięciu cesarskim

Nie trzeba dodawać, że nawet jeśli lekarz,Po zbadaniu kobiety, pozwoliła jej rozpocząć życie seksualne, młode matki prawie zawsze boją się pierwszej płci po urodzeniu dziecka. Po cesarskim seksie, tak jak w przeszłości, rzadkie kobiety są skuteczne. Ciąża, poród, pierwszy niepokój dla niemowląt i bezsennych nocy, widoczna utrata atrakcyjności, a nawet depresja poporodowa - wszystko to nie przyczynia się do przywrócenia libido. Nie obawiaj się rozmawiać o tym z partnerem, a także przyznać się do siebie, że na pewien czas może seks nie dostarczy takiej przyjemności, jak poprzednio.

Niech pierwsza seksja po urodzeniu przypominapierwsze doświadczenie seksualne. Pielęgnacja, delikatność i uczucie pozwolą Ci w pełni się zrelaksować i bawić. Jednak uprzednio ostrzegaj partnera, że ​​jeśli się zranisz, możliwe jest odroczenie pierwszego aktu seksualnego. Być może, wyjście jest po to, aby mieć seks oralny po cesarskim cięciu. Ból podczas seksu po cięciu może skonsolidować negatywne skojarzenia i będzie to psychologicznie trudne dla kobiety, aby dostroić się do przyjemnej fali. Dlatego też, jeśli czujesz się niepewnie w sobie, lepiej nie spieszyć.

Po cięciu boli to uprawiać seks

Niestety, wiele kobiet zna toProblem. W tym przypadku ból podczas seksu może mieć bardzo inną lokalizację. Naturalnie, jeśli ból żołądka i macicy, po tym jak kobieta przenosi poważną operację w jamie ustnej, a po cesarskim seksie znajduje odzwierciedlenie w stanie narządów wewnętrznych. Jednak nie mniej częściej kobiety skarżą się na ból w pochwie, chociaż dziecko nie przechodzi przez kanał narodzin, co oznacza, że ​​nie powinno też mieć bólu. To tylko częściowo prawda. Faktem jest, że po urodzeniu system hormonalny zaczyna proces skurczu nie tylko macicy, ale również pochwy, która nie uległa deformacji. Z powodu znacznego zwężenia łuku kobieta może doświadczyć poważnego dyskomfortu podczas seksu. Również

Seks po urodzeniu przez cesarean

Częstą przyczyną bólu może być brak smarowania ze względu na sztywność psychiczną. W tym przypadku sensowne jest używanie smarów i specjalnych żeli higienicznych. </ P>

Po cięciu cesarskim możesz uprawiać seks wcześniejniż za dwa miesiące i dopiero po przeprowadzeniu badania przez lekarza. Jeśli zauważysz podczas seksu po cesarskim cięciu lub jeśli wystąpi ostry ból, lepiej nie odkładać wizyty u specjalisty, może to być alarmującym objawem. Jednak ogólnie rzecz biorąc, u większości kobiet przywrócenie aktywności seksualnej po urodzeniu dziecka jest względnie spokojne, pod warunkiem, że partner rozumie związek. Najważniejsze jest to, że po sekcjach cesarskich seks przynosił jedynie przyjemność.