jak odróżnić poronienie miesięczne i wczesne

Wiele kobiet we wczesnej ciążyInteresuje mnie, jak odróżnić miesięczne i poronienia. Faktem jest, że mniej więcej co 4 kobiety na początku ciąży stają w obliczu pojawienia się wydzieliny z pochwy, o której naturze nic nie wie. Jeszcze bardziej zagmatwany jest fakt, że występują one w tym samym czasie co wcześniejsza miesiączka.</ P> Jakie są główne objawy poronienia na wczesnym etapie?

W celu odróżnienia od poronienia zjawiska miesiączki, kobieta musi wiedzieć, co dzieje się z aborcji i jakichkolwiek oznak tego pokazu.

Najczęstszy objaw tego zaburzeniato krwawienie z pochwy. Natura i objętość wydzielin są bardzo różne. Jednak w większości przypadków nie zaczyna się od silnego krwawienia, któremu towarzyszy ból, a wraz z upływem czasu jego objętość wzrasta.

Najczęściej krwawienie jest szkarłatne, rzadziej brązowe. Czas trwania wydalin może wynosić 3-4 dni. W tym przypadku ból może ustąpić, a następnie pojawić się ponownie.

Z powyższego wynika, że ​​głównymi oznakami poronienia na wczesnym etapie są:

  • krwawe wydzieliny z pochwy;
  • jak odróżnić poronienia od menstruacji

    ból w dolnej części brzucha, który może oddać;
  • ogólne pogorszenie stanu kobiety (zawroty głowy, nudności, wymioty);
  • pojawienie się części płodowego jajeczka w wydzielinach.
Co jest niebezpieczne w przypadku poronienia na wczesnym etapie?

Kobiety, szczególnie te, które w przeszłości już miałyporonienia lub poronienia samoistnego powinny wiedzieć, jak rozpoznać je z miesięcznika, aby podjąć niezbędne kroki na czas. Faktem jest, że taki stan może mieć negatywny wpływ na kobiece ciało. Zatem, często jajo płodowe i pozostałości embrionu nie całkowicie opuszczają macicę, co prowadzi do infekcji wymagającej opieki medycznej.