poronienie wczesnym rankiem muszę sprzątać

Często kobiety, które poniósł poronieniawcześnie pytają lekarzy, czy konieczne jest czyszczenie. Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie i szczegółowo wyjaśnić, w jakim przypadku po spontanicznej operacji aborcji.</ P> Co to jest "sprzątanie" po poronieniu?

W terminologii medycznej tego rodzajuProcedura nazywana jest skrobaniem lub kuretem. Oznacza to całkowite usunięcie resztek ciała embrionu lub jajka płodu, jeśli poronienie nastąpiło w bardzo krótkim okresie, 5-8 tygodni.

Czy muszę czyścić po poronieniu i zawsze to zrobić?

Po zdiagnozowaniu samorzutnej aborcji, co wskazuje na skurcz macicy i pojawienie się krwawienia, lekarz bada kobietę na krześle.

W celu zbadania macicy przeprowadza się badanie ultrasonograficzne. Uzyskane dane pomagają określić, czy konieczne jest czyszczenie podczas poronienia, które wystąpiło na początku ciąży.

Jeśli mówisz, opierając się statystykomDane, tylko około 10% przypadków, procedura ta jest konieczna po poronieniu w małym okresie. Należy jednak zwrócić uwagę, że często łyżeczkowanie przeprowadzone profilaktycznie, ze względu na niemożność ultradźwięków lub bez czasu na nim (z krwawieniem z macicy, na przykład).

W krajach europejskich przeprowadzanie łyżek odbywa się tylko w tych krajachprzypadki, w których występują objawy zakażeń w jamie macicy, a także, gdy okres ciąży, w którym nastąpiło poronienie, przekracza 10 tygodni, a następnie występuje ciężkie krwawienie. Ta preferencja jest podawana do aspiracji próżniowej, która sama w sobie jest mniej traumatyczna dla ciała żeńskiego.

Czy poronienie może nastąpić bez dalszego czyszczenia?

To pytanie jest interesujące dla wielu kobiet niemal natychmiast po poronieniu.

Niezależnie od okresu, w którym miała miejsce aborcja, konieczne jest przeprowadzenie badania w celu sprawdzenia jamy macicy, aby podjąć decyzję o kurecie.

W przypadkach całkowitego odrzucenia embrionu lub jajka płodowego, - czyszczenie nie jest przeprowadzane.

Jeśli wykryto nieprawidłowości USG widoczne, a następnieKonsultacje medyczne mogą zadecydować o obserwowaniu kobiety przez 2-3 tygodnie. Po tym czasie przeprowadza się drugie badanie za pomocą maszyny ultradźwiękowej. Przed tą procedurą zazwyczaj zaleca się kobietę przyjmującą leki przeciwzapalne, które pomagają uniknąć powikłań i rozwoju zakażeń w przypadkach, gdy małe fragmenty tkanki zarodków pozostają w macicy. Przecież czasami są one tak małe, że nie można wyodrębnić ich nawet za pomocą specjalnego narzędzia.

Istotną rolę w określaniu,jeśli czyszczenie po poronieniu jest konieczne, definicja poziomu hCG, która jest zawsze wykonywana w przypadku spontanicznej aborcji, gra. To badanie umożliwia określenie, czy embrion pozostaje w jamie macicy, co często powoduje wzrost poziomu hCG.

sprzątanie po wczesnym poronieniu

Jeśli stężenie tego hormonu we krwi wzrośnie, wyznacza się kontrolę jamy macicy.</ P>

Tak więc, można powiedzieć, że fakt, żeczy to bez mycia po poronieniu we wczesnym okresie, czy też koniecznie, lekarze decydują się na podstawie badania kobiety i danych uzyskanych w wyniku ultrasonografii. Trzeba też powiedzieć, że dość często sam kuret jest przeprowadzany znacznie później niż samorzutna aborcja, gdy części płodu pozostają w jamie macicy, które po prostu nie były zauważane przez lekarzy podczas czynności diagnostycznych.