hormony żeńskie u mężczyzn

Kobiece hormony u mężczyzn syntetyzuje się w postaci korowejwarstwa nadnerczy i jądra. Hormony te pełnią wiele ważnych funkcji dla organizmu. Dlatego każdy brak równowagi i rozpowszechnienie jakiegokolwiek hormonu prowadzi do rozwoju objawów patologicznych.

Funkcje żeńskich hormonów płciowych u mężczyzn

Hormony żeńskie i męskie są ze sobą ściśle powiązane. Podstawowym tego przykładem jest to, że większość estrogenów powstaje z cząsteczek męskiego hormonu testosteronu.

Znaczący wpływ żeńskich hormonów na mężczyzn tłumaczy się obecnością następujących efektów biologicznych:

  • utrzymywanie wymaganego poziomu cholesterolu;
  • regulacja układu nerwowego;
  • utrzymywanie pożądania seksualnego;
  • bierze udział w procesach metabolicznych;
  • poprawia metabolizm tlenu na poziomie komórkowym.

Nadmiar hormonów żeńskich u mężczyzn

Nadmiar żeńskich hormonów u mężczyzncharakteryzuje się zubożeniem linii włosów. W tym zmniejszenie "roślinności" na twarzy, w pachwinie. Ponieważ hormony żeńskie są zaangażowane w regulację funkcjonowania układu nerwowego, warto zauważyć, że nadmiar tych hormonów u mężczyzn ma zaburzenia depresyjne, częste zmiany nastroju, uczucie lęku. Jeśli u mężczyzn występuje dużo żeńskich hormonów, może to prowadzić do otyłości. W tym przypadku otyłość tłuszczową tworzy otyłość typu żeńskiego. Oznacza to, że gromadzą się one głównie w talii, w jamie brzusznej, klatce piersiowej, biodrach.

Często, jeśli mężczyzna przyjmuje kobiece hormony, wtedynie tylko wszystkie powyższe objawy, ale także zaburzyły wydzielanie męskich hormonów płciowych. A to prowadzi do zmniejszenia funkcji narządów układu rozrodczego. Dlatego z przewagą żeńskich hormonów u mężczyzn zmniejsza się popęd seksualny.

Wiadomo, że podwyższone hormony żeńskie u mężczyznsą charakterystyczne dla wieku 45 lat. W tym okresie obserwuje się spadek produkcji testosteronu. To z tą hormonalną regulacją w tym okresie wiąże się ze wzrostem częstości występowania chorób układu sercowo-naczyniowego, osłabienia układu odpornościowego, a także ze wzrostem gruczołów sutkowych (tzw. Ginekomastia wieku).