żeńskich narządów rozrodczych

Ciałami reprodukcyjnymi są te ciała, któreodpowiedzialny za narodziny osoby. Poprzez te ciała następuje proces zapłodnienia i ciąży dziecka, a także jego narodziny. Ludzkie organy rozrodcze różnią się w zależności od płci. Jest to tak zwany dimorfizm seksualny. System kobiecych narządów rozrodczych jest znacznie bardziej skomplikowany niż u mężczyzn, ponieważ najważniejsza funkcja łożyska i urodzenia dziecka spada na kobietę.

Struktura kobiecych narządów rozrodczych

Organy układu reprodukcyjnego kobiet mają następującą strukturę:

 • zewnętrzne narządy płciowe (łonowa, duża i mała szyjna, łechtaczka, przedsionek, gruczoły Bartholina);
 • wewnętrzne organy narządów płciowych (pochwa, jajniki, macica, jajowody, szyjka macicy).

Anatomia kobiecych narządów rozrodczych jest bardzo złożona i pełni w pełni do funkcji prokreacji.

Ciało reprodukcyjne kobiet

Organy reprodukcyjne sfery kobiet tworzą:

 1. Lobok - dolna część przedniej ściany brzucha, która powstaje wskutek rozwoju podskórnej warstwy tłuszczowej, która ma powłokę na włosy.
 2. Wargi seksualne - fałdy skóry, obejmujące seksualnerozcięty po obu stronach, podzielony na tak zwaną małą i dużą szyję. Celem tych narządów jest stworzenie mechanicznej ochrony wejścia do pochwy, jak również dróg moczowych. Duża wargi, jak włosy, mają skórę głowy, a mała wargi nie mają tego. Są delikatnie różowe, mają zwiększoną ilość gruczołów łojowych, zakończeń nerwowych i naczyniowych.
 3. Łechtaczka jest organem odpowiedzialnym za seksualne odczucia kobiety, położone na górnych końcach miny bolesnej.
 4. W przedsionku pochwy jest przestrzeń, która wyglądaszczelina, która jest ograniczona po obu stronach przez wargę, a także łechtaczkę i tylną przegub warg sromowych. Zewnętrzne otwarcie cewki moczowej otwiera się do tego narządu. Przedsionka pochwy pełni funkcje seksualne, a zatem jest wrażliwa na dotyk.
 5. Gruczoły Bartholina to kobiece narządy rozrodcze zlokalizowane w grubości podstawy dużych fałd genitaliów, które wydzielają płyn pochwy podczas pobudzenia seksualnego.
 6. Płyta jest organem wewnętrznym, w którym uczestniczystosunki seksualne i poród. Jego długość wynosi średnio 8 centymetrów. Wewnątrz, ciało jest wyłożone błoną śluzową z różnymi fałdami, co daje pochwy zdolność do rozciągania podczas porodu.
 7. Jamy brzuszne to gruczoły płciowe kobiety, która pełni funkcję przechowywania jaj czekających na swój czas. Co miesiąc dojrzałe jajo opuszcza jajniki, gotowe do nawożenia.
 8. Rurki macicy - rury wydrążone, usytuowane po prawej i lewej stronie, pochodzące z jajników i macicy. Na nich zapłodnione lub gotowe do koocji komórka jajowa.
 9. Macica jest głównym organem narządów płciowych o kształcie gruszki. Składa się wyłącznie z mięśni i jest przeznaczony do płodu.
 10. Szyjka macicy jest dolną częścią macicy, która otwiera się do pochwy. Jest ważne w ciąży iw trakcie porodu.

  narządów rozrodczych kobiety

Ultrasonografia narządów rozrodczych

Najważniejszym jest ultrasonografia narządów rozrodczychMetoda diagnostyki różnych chorób związanych z obszarem narządów płciowych. Jest bezpieczny, bezbolesny, prosty i wymaga minimalnego przygotowania. Ultrasonografia narządów miednicy jest zalecana do celów diagnostycznych (w tym po aborcji i podczas ciąży), a także do wykonywania pewnych interwencji, które wymagają kontroli wzrokowej. Kobiety mogą poddać się badaniu ultrasonograficznemu narządów rozrodczych transvaginally lub przezskórnie. Pierwsza metoda jest wygodniejsza, ponieważ nie wymaga wypełnienia pęcherza moczowego.