usunięcie macicy i jajników

Chirurgia macicy i jajników - chirurgiczneoperacja na narządach miednicy. Wskazania do histerektomii (oficjalna nazwa operacji) mogą służyć jako rak jajników, macicy lub szyjki macicy, guza. Za granicą usuwanie jest często zalecane dla kobiet po 50 latach jako środek zapobiegawczy dla rozwoju onkologii.</ P> Metody chirurgiczne w celu usunięcia macicy i jajników
  1. Brzucha. Z tego typu chirurgiina przedniej ścianie brzucha wykonywany jest duży nacięcie, za pomocą którego wykonuje się operację. Metoda ta jest wybierana ze zwiększaniem macicy, fibroids, miejscowych zrostów, raka.
  2. W pochwie. Operacja odbywa się poprzez resekcję w górnej częścioddzielenie pochwy. Jest to zalecane dla małych rozmiarów macicy, jak również jego utraty. Zaletą metody jest brak widocznej blizn i szybki okres rehabilitacji.
  3. Laparoskopia - Inna nowoczesna metoda usuwania macicy ijajników. Interwencje chirurgiczne przeprowadza się przez niewielki otwór w jamie brzusznej. Ciało, które ma być usunięte, jest podzielone na kilka części i usuwane przez rury. Ta metoda usuwania macicy i jajników jest uważana za najodpowiedniejszą, ponieważ po rehabilitacji pacjenta przebiega średnio 3-10 dni, co znacznie szybciej niż odzyskanie po zwykłej operacji.

Zanim dotrzesz do stołu operacyjnego,kobieta musi poddać się pełnej analizie lekarskiej narządów wewnętrznych. Czasami, we wczesnym stadium guza, można wykonać bez interwencji chirurgicznej. W takim przypadku lekarz przepisze leki i leczenie sprzętem.

Możliwe konsekwencje po usunięciu macicy i jajników

Często po operacji kobieta może odczuwać stan depresyjny związany z psychologicznym poczuciem utraty kobiecego pochodzenia, a ze względu na zmiany hormonalne możliwe jest przybieranie na wadze.

po usunięciu macicy i jajników

</ P>

Jeśli kobieta przeszła operację usunięcia macicy i jajników, mogłaby zostać dotknięta niepełnosprawnością. Dzieje się tak w następujących przypadkach:

  • podczas operacji nowotwór złośliwy nie został usunięty;
  • po interwencji chirurgicznej występują poważne konsekwencje;
  • utrata szansy na urodzenie dziecka.

Aby uzyskać stopień niepełnosprawności, konieczne jest, aby udowodnić negatywny wynik uzyskany po laparoskopii.