jak wygląda pochwa

Taki organ kobiecego układu rozrodczego, jakpochwa, jest mięśniowo-włóknistą rurką, której długość wynosi średnio 7-12 cm, górny koniec tej rurki obejmuje szyjkę macicy, a jej dolna krawędź otwiera się otworem w przedsionku pochwy.</ P>

W formie ten organ jest lekko zakrzywiony, mamałe wybrzuszenie skierowane do tyłu. Zwykle pochwę należy umieścić w stosunku do macicy, tak aby ich osie były ustawione względem siebie pod kątem większym niż 90 stopni.

W górnej części pochwy jest nieco szerszy niż wten niższy. Ściana przednia znajduje się na swoim brzegu do dna pęcherza i oddzielona jest od niej grubą warstwą luźnego włókna. Dolna ściana pochwy ma bezpośredni kontakt z cewką moczową. Część tylnej ściany pochwy pokryta jest otrzewną i leży bezpośrednio do odbytnicy, stopniowo oddalając się od niej w okolicy krocza.

Jakie są cechy struktury pochwy?

Jeśli mówimy o tym, jak pochwa wygląda od środka, to należy zauważyć, że w swej istocie ten organ jest jakąś przestrzenią, ograniczoną ze wszystkich stron przez mury.

Grubość każdej ściany zmienia się w granicach 3-4mm. Główną cechą tej struktury jest fakt, że ze względu na swoją strukturę mogą rozciągać się zarówno pod względem długości, jak i szerokości. Przede wszystkim konieczne jest, aby dziecko przechodziło prawie bez przeszkód przez kanał rodny. Co więcej, wielkość pochwy zmienia się i natychmiast podczas stosunku płciowego.

Kolor błony śluzowej ścian pochwy jest normalnyma bladoróżowy kolor. Podczas ciąży płodowej, ze względu na zwiększony dopływ krwi do miednicy, a w szczególności do tego obszaru, może wystąpić przebarwienie, a często pochwa nabiera niebieskiego odcienia.

jak wygląda pochwa

W jaki sposób pochwa wygląda jak dziewica?

Dziewczyny przed pierwszym współżyciem mają dziuręPochwa pokryta jest błoną. To nic innego jak fałd błony śluzowej pochwy. Jednak nie pokrywa całkowicie wejścia do niego. Sam ma jedną lub więcej dziur, które są niezbędne do miesięcznego, niezakłóconego przepływu krwi menstruacyjnej z macicy.

Warto również zauważyć, że z regułydziewicza pochwa ma nieco mniejszy rozmiar niż kobiety. Jego ściany są bardziej elastyczne i mniej elastyczne. Dlatego dość często podczas pierwszego intymnego związku dziewczynki doświadczają bolesnych wrażeń.

W jaki sposób pochwa zmienia się przed i po urodzeniu dziecka?

Mówiąc o tym, jak wygląda zdrowo pochwie kobiety, bliższe spojrzenie na to, co nastąpić zmiany w organizmie tuż przed pojawieniem się dziecka po porodzie.

Tak więc, wraz z nadejściem porodu i pojawieniem sięciągłe walki, pochwa kobiety stopniowo przygotowuje się do przejścia dziecka w kanale rodnym. W szczególności ostro się wydłuża, jakby prostował kanał rodny. Osiąga się to poprzez wygładzanie licznych fałd. W tym momencie długość pochwy przed urodzeniem może osiągnąć 18 cm i wygląda jak prosta, gładka rurka.

jak wygląda zdrowa pochwa

</ P>

Po pojawieniu się dziecka rozpoczyna się procesprzywrócenie układu rozrodczego kobiet. W takim przypadku wszystkie narządy wchodzące do niego stopniowo zaczynają powracać do poprzedniego stanu. Jeśli mówimy bezpośrednio o tym, jak wygląda pochwa po porodzie, to z reguły ciało jest bardzo rozciągnięte. Ściany często po przejściu przez kanał rodny dziecka są rozdarte, co wymaga nałożenia specjalnych szwów. Przez kilka tygodni tkanki pochwy są nieco spuchnięte i mogą podkradać. Dlatego po pojawieniu się dziecka kobieta jest codziennie badana w fotelu ginekologicznym, a w obecności szwów są one przetwarzane.