kobieca pochwa

Kobieca pochwa jest elastycznaKanał łączący macicę z sromem. Rozmiar tego ciała z reguły jest indywidualny i większość kobiet różni się nieco. Przyjrzyjmy się bliżej strukturze kobiecej pochwy, jej lokalizacji i skupieniu się na wymiarach.</ P> Jaka jest struktura pochwy?

Ciało to w rzeczywistości jest formą cylindrycznego kształtu, otoczonego ze wszystkich stron mięśniami. Ściany pochwy składają się z 3 warstw:

  1. Warstwa wewnętrzna - Przedstawione przez błonę śluzową. Powyżej znajduje się wielowarstwowy płaski nabłonek, tworzący dużą liczbę fałd. Wynika to z nich i zmienia się wielkość kobiecej pochwy podczas stosunku płciowego, a także w procesie porodu.
  2. Warstwa środkowa, jest reprezentowany przez gładką muskulaturę mięśniową. Pęczki włókien mięśniowych tej tkanki znajdują się głównie w kierunku podłużnym. W górnej części łączą się, tworzą muskulaturę macicy, a od spodu - bezpośrednio splatają się z włóknami mięśniowymi zlokalizowanymi w kroczu kobiecym.
  3. Trzecia, zewnętrzna warstwa pochwy, jest reprezentowany przez przydające się mięśnie i sprężyste włókna, które są w tkance łącznej (podstawa warstwy zewnętrznej).

W anatomii kobiecej pochwy zwyczajowo przydziela sięŚciany przednie i tylne, które są ze sobą połączone. Tak więc, górną krawędzią pokrywają część szyi macicy, wydzielając część pochwową, tworząc w ten sposób tak zwane sklepienie pochwy. Dolny koniec ścian otwiera się w przeddzień pochwy. W dziewicach ta dziura pokrywa błony dziewicze.

Pochwa i jej ściany są normalniejasnoróżowy kolor. Z reguły w okresie noszenia dziecka, ze względu na fakt, że liczba naczyń krwionośnych w tym obszarze wzrasta, kolor może stać się ciemniejszy i często przybiera niebieskawy odcień.

Trzeba też powiedzieć, że ściany pochwywraz z szyjką macicy są stale w stanie mokrym. Chodzi o to, że są one wyłożone gruczołami, które produkują, tak zwanym śluzem szyjkowym, który zapobiega reprodukcji patogennych bakterii i przenikaniu ich dalej do układu rozrodczego. Objętość tych wydzielin jest mała i, co do zasady, jeśli kobieta martwi się ciągłym pojawieniem się dużej ilości śluzu, który często może uzyskać czerwonawy odcień w przypadku naruszeń, należy skonsultować się z lekarzem.

Jakie są rozmiary środkowej pochwy?

Po zrozumieniu, jak wygląda kobieca pochwa, rozważmy jej główne cechy.

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że jednym z głównych parametrów jest długość. W zależności od tego czynnika zazwyczaj przydzielane są następujące typy kobiecych wagin:

  • długi (ponad 12 cm);
  • krótki (mniej niż 7 cm).

Należy zauważyć, że ta charakterystyka może się różnić w zależności od sytuacji.

struktura kobiecej pochwy

Na przykład, podczas seksualnego podniecenia podczas intymnego kontaktu, długość kobiecej pochwy może osiągnąć 19 cm! Wszystko zależy od wielkości penisa partnera.</ P>

Wiele kobiet doświadcza pewnych kompleksów, myślącże zajęcie ich miłością nie daje partnerowi właściwej przyjemności. Szczególnie często te myśli są odwiedzane przez młode matki, które niedawno urodziły dziecko.

W rzeczywistości nie ma istotnych zmianW przypadku pochwy kobiecej po urodzeniu dziecka nie odnotowuje się jej, a jej głębokość pozostaje wcześniejsza. Jest tylko niewielkie wygładzenie fałd, które później może zmienić odczucia u mężczyzn, kiedy uprawiają seks.