mała pochwa

Dość często, zwłaszcza młode kobiety, na mocyich niepewność i niedoświadczenie seksualne, złożone pod względem wielkości narządów rozrodczych, w szczególności pochwy. Często ginekolodzy na przyjęciach słyszą skargi, że ze względu na fakt, że kobieta ma niewielką pochwę, jej partner nie otrzymuje satysfakcjonującej miłości. Spróbujmy dowiedzieć się, jaka powinna być wielkość tego ciała w normie i co zrobić w tych przypadkach, gdy kobieta naprawdę ma bardzo małą pochwę.</ P> Jaka jest wielkość pochwy u kobiet?

Trzeba powiedzieć, że w swojej strukturze tonarząd przypomina pustą rurkę mięśniową, której długość i szerokość mogą się różnić z różnych przyczyn. Ustalono więc, że w momencie podniecenia seksualnego, jak również w procesie ogólnym, fałdy pochwy są wygładzane, co zwiększa jej całkowitą długość.

Normalnie, w stanie normalnym, długość tegociało ma 7-12 cm, wzrasta przy urodzeniu do 19 cm! W odniesieniu do szerokości pochwy, średnio jest w spoczynku stanu 2-3 cm, a podczas stosunku może być zwiększona do 5-6 cm. Na wylocie niemowląt kanał rodny, średnica korpusu odpowiada głową w pełni obwodowej noworodków.

Dlaczego kobiety mogą mieć małą waginę?

Przede wszystkim należy o tym powiedziećindywidualne cechy ciała. W procesie dorastania dziewcząt wzrastają wszystkie narządy rozrodcze, w tym pochwa. Więc już bliżej okresu dojrzewania (11-13 lat) staje się szerszy i nie tak krótki. Jednak ze względu na wpływ na organizm dziewczynki różnych czynników zewnętrznych, wzrost narządów rozrodczych może spowolnić.

Często kobiety z niewielką waginą mają problemy z pracą układu rozrodczego. Jednak z reguły jest to przyczyną niewielkich rozmiarów tego ciała, a nie konsekwencji.

bardzo mała pochwa

</ P>

Również mały rozmiar pochwy u dziewcząt możewynikać z braku kontaktów seksualnych. W większości przypadków przy regularnej aktywności seksualnej obserwuje się niewielki wzrost wielkości tego narządu.

Tak więc konieczne jest, aby powiedzieć, że wW większości przypadków lekarze są zdeterminowani, dlaczego dziewczyna ma małą pochwę, po prostu nie może. W przypadkach, gdy jego wielkość koliduje z normalnym życiem seksualnym, wykonuje się plastykę chirurgiczną, która pomaga zarówno w powiększeniu wejścia, jak i wycięciu tkanki bliznowatej (usunięcie nadmiarowych struktur tkanki łącznej utworzonych, na przykład, po zabiegach chirurgicznych na narządach rozrodczych).