wejście do pochwy

Wejście do pochwy (przedsionek) topewien rodzaj warunkowego miejsca, które jest ograniczone ze wszystkich stron przez formacje anatomiczne, które są częścią układu rozrodczego kobiet. Przyjrzyjmy się bliżej jego anatomicznej strukturze.</ P> Jakie struktury znajdują się w przedsionku pochwy?

Aby wyobrazić sobie, jak wygląda wejście do pochwy, konieczne jest zrozumienie, z jakich struktur składa się.

Tak więc u młodych dziewcząt, które nie żyją seksualnieżycie, na górze przedsionek jest ograniczony do błystek. Przed wejściem do pochwy znajduje się anatomiczna formacja przypominająca łechtaczkę - w jej strukturze przypomina męski penis. Kiedy podnieca się, że dziewczyna doświadcza seksualnej satysfakcji.

Z obu stron od wejścia do waginyduże i małe wargi sromowe. Ich bezpośrednią rolą jest ograniczenie przenikania patogennych mikroorganizmów i patogenów chorób zakaźnych do układu rozrodczego. Ta część kobiecego układu rozrodczego kobiety pokryta jest płaskim nabłonkiem i prawie zawsze jest wilgotna. Jest to promowane przez takie anatomiczne formacje, jak gruczoły, w tym Bartholina.

Warto również zauważyć, że przedsionek pochwyobejmuje cewkę moczową, przez którą następuje separacja moczu. Bliskie położenie jej z wejściem do pochwy i wyjaśnia, że ​​kobiety dość często borykają się z chorobami układu wydalniczego, których występowanie często jest dotknięte infekcjami seksualnymi. Z tyłu przedsionka znajduje się kolec warg sromowych.

Jakie naruszenia najczęściej wpływają na przedsionek pochwy?

Często podczas badania w fotelu ginekologicznymdziewczyna, lekarz zauważa, że ​​wejście do pochwy jest wystarczająco wąskie. Oznacza to, że małe wargi są tak blisko siebie, że ograniczają dostęp do pochwy w celu kontroli. Często te dziewczyny mogą mieć problemy z aktywnością seksualną, jednak z reguły zjawisko to praktycznie znika, gdy kobieta staje się matką. W niektórych przypadkach podczas narodzin, gdy wąska pochwa uniemożliwia normalne wyjście płodu, wykonuje się nacięcie krocza, co sugeruje rozcięcie tylnej ściany pochwy i krocza. Dlatego po urodzeniu wejście do waginy ma znacznie większy rozmiar.

Jeśli mówimy o wchodzeniu do pochwy wdziewica, z reguły ma nieco mniejszy rozmiar. Jest to fakt, który częściowo wyjaśnia bolesność, która ma miejsce podczas pierwszego stosunku płciowego dziewczynki. Często niewielkie wejście do pochwy może zakłócać normalne życie seksualne i jest przyczyną leczenia kobiety lekarzowi.

W takich sytuacjach jedynym wyjściem z tej sytuacji jest interwencja chirurgiczna polegająca na wycięciu marginesów warg sromowych, co pozwala na zwiększenie samego wejścia.

jak wygląda wejście do pochwy

Warto zauważyć, że jest to możliweprzeciwnie, gdy wejście do waginy jest duże. Jednak w tym przypadku nie jest wymagana interwencja medyczna. Wręcz przeciwnie, proces porodu u takich kobiet przebiega bez komplikacji, zerwania krocza są bardzo rzadkie.</ P>

Tak więc, po powiedzeniu o sposobie rozmieszczenia danych wejściowychw pochwie należy zauważyć, że ta edukacja anatomiczna odgrywa ważną rolę i ma bezpośredni wpływ na życie seksualne kobiety. Ponadto bardzo ważne jest przestrzeganie higieny zewnętrznych narządów płciowych, aby zapobiec rozwojowi chorób ginekologicznych.