Kobieta narządów płciowych

Każdy wie, że główna funkcja, któranatura obdarowała kobietę, jest przedłużeniem rodzaju, a mianowicie łożyskiem i narodzinami dzieci. Dlatego tak ważne jest przez całe życie, od samego dzieciństwa dbać o zdrowie układu rozrodczego, składające się z zewnętrznych i wewnętrznych żeńskich narządów płciowych.</ P>

Zewnętrzne żeńskie narządy płciowe

Jak już wspomniano, struktura płci żeńskiejciało jest podzielone na wewnętrzne i zewnętrzne. Każda kobieta powinna mieć pełną informację o funkcjonowaniu każdego z narządów, ponieważ tylko dobrze skoordynowana praca da poczucie pewności siebie.

Głównym zewnętrznym narządem płciowym jestłechtaczki, której większość kobiet jest odpowiedzialna za uzyskanie orgazmu. Może być mały i niewidoczny lub raczej duży i to wszystko jest normą. Chociaż nie ma rzadkich sytuacji, kiedy kobiety zwracają się do lekarza z prośbą o rozwiązanie ich problemu - do tego stopnia jest to wspaniałe.

W przypadku braku równowagi hormonalnej wdorastania, głowy i nogi łechtaczki może rosnąć, i nietypowych dostarczyć jego właściciela nie jest przyjemność, i wstyd, wstyd, a nawet bolesne. W tym przypadku, tylko chirurgia plastyczna może pomóc.

Oprócz łechtaczki wejście do pochwy jest pokryte od zewnątrzduże usta wargowe, wewnątrz których są małe. Czasami małe osoby potrafią mówić dużo, a to jest indywidualna cecha tej kobiety. Jeśli rozmiar nie przekracza 1 cm, to jest to norma, ale duże liczby wskazują na nieregularną strukturę zewnętrznych narządów płciowych.

Również na zewnątrz znajduje się wejście do pochwy, u młodych dziewcząt pokrywa się hymenem, który rozkłada się po pierwszym stosunku płciowym.

Wewnętrzne żeńskie narządy płciowe

Anatomia wewnętrznych żeńskich narządów płciowych jest znacznie szersza, ponieważ tutaj wszystko jest tym, bez czego nie można urodzić dziecka.

Pochwa zaczyna się od zewnętrznego wejścia i jest wydrążoną rurką o długości około 12 centymetrów, która u nieródki kobiet ma reliefową strukturę, a poród jest gładszy.

Każdy wie, jak zewnętrzne żeńskie genitaliaciała, ale niewielu wie o wewnętrznych. W szczególności dotyczy to szyjki macicy, która okazuje się być czymś niezrozumiałym i mało znanym. W rzeczywistości wszystko jest proste - znajduje się w najwyższym punkcie pochwy i oddziela jamę macicy od niej.

Zwykle otwarcie szyjki macicy jest zamknięte i tylkoczas menstruacji jest lekko otwarty. Podczas porodu jest to spowodowane ogromną liczbą znajdujących się tutaj receptorów, w których kobieta doświadcza bolesnych wrażeń, gdy szyjka macicy jest otwarta, aby umożliwić dziecku przejście.

Głównym z narządów wewnętrznych żeńskich narządów płciowychsystem - macica. Ma mały rozmiar i wagę - mniej więcej jak mandarynka. Co miesiąc, wewnętrzna warstwa (endometrium), rozwija się w oczekiwaniu implantacji komórki jajowej, a jeśli ciąży nie występuje warstwa jest oderwany - to jest krwawienie miesiączkowe.

Po bokach macicy znajdują się dwie jajowody,kończące się w jajnikach, w których zalążki dojrzewają co miesiąc. Na rurze idzie do macicy i zapładniając się wzdłuż drogi nasienia, zapładnia.

Z powodu różnych niekorzystnych czynników, występuje zapalenie żeńskich narządów płciowych, które może być zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Anatomia narządów płciowych kobiet

Bardzo trudno jest podejrzewać, że przebieg choroby przebiega bezobjawowo. Ale najczęściej proces zapalny jest wystarczająco jasny i intensywny - z bólem, wydzieliną i gorączką.</ P>

Leczenie każdego stanu zapalnego jest procesem obowiązkowym,ponieważ zaniedbana choroba bardzo szybko prowadzi do miejscowego stanu zapalnego, a często - do bezpłodności. Dlatego też, po zauważeniu alarmujących objawów, każda kobieta dbająca o swoje zdrowie reprodukcyjne powinna skontaktować się z wykwalifikowanym ginekologiem. A do terminowego wykrycia ewentualnych chorób należy co najmniej raz w roku odwiedzić lekarza z celem zapobiegawczym.