klasyfikacja żeńskich narządów płciowych

Zgodnie z klasyfikacją żeńskich narządów płciowych, wW zależności od topografii zwyczajowo jest identyfikować zewnętrzne i wewnętrzne narządy układu rozrodczego. Pierwsze obejmują anatomiczne istoty, które mają bezpośredni kontakt ze środowiskiem zewnętrznym (łono, duże i małe wargi sromowe, łechtaczka, przedsionek, gruczoły Bartholina). Odpowiednio, wewnętrzne narządy płciowe kobiet to: pochwa, macica, jajowody, jajniki. Rozważmy wszystkie wymienione struktury oddzielnie.</ P> Jakie są cechy struktury zewnętrznych narządów płciowych?

Lobok, nazywany także często guzkiem Wenus,jest najniższą częścią żeńskiej przedniej ściany brzusznej. Ze względu na dobrze rozwiniętą podskórną warstwę tłuszczu obszar ten nieznacznie unosi się nad stawem łonowym i ma wyraźną linię włosów.

Duże wargi sromowe, Według klasyfikacji żeńskiejorgany narządów płciowych, również odnoszą się do zewnętrznych. Z wyglądu jest to nic innego jak fałdy skóry, których grubość koncentruje się z wyraźną warstwą tłuszczu. Znajdują się one po obu stronach szczelin narządów płciowych i graniczą po bokach przedsionka. W stanie normalnym, przy braku podniecenia seksualnego wargi sromowe są zamknięte wzdłuż linii środkowej, tworząc w ten sposób mechaniczną obronę wejścia do pochwy i cewki moczowej.

Małe wargi sromowe również należą do jednego rodzaju outdoorżeńskie narządy płciowe. Te fałdy skórne są raczej miękkie i znajdują się wewnątrz dużych warg sromowych. W swoim składzie zawiera dużą liczbę gruczołów łojowych, gęsto zaopatrzone w naczynia krwionośne i zakończenia nerwowe. Front zbiegają się nad łechtaczką i tworzą przednie lutowanie, z tyłu - łączą się z dużą wargami sromowymi.

Łechtaczka w swojej strukturze przypomina męską seksualnośćnarząd. Dlatego podczas stosunku seksualnego zwiększa się również jego rozmiar. Jest zaopatrzony w dużą liczbę zakończeń nerwowych, - to on koncentruje doznania seksualne.

W przedsionku pochwy jest przestrzenią, która jest ograniczonaboki z małymi wargami wargowymi, przód z łechtaczką i tylne z przyleganiem warg sromowych. Z góry pokrywa go hymen (lub jego pozostałości po deflacji).

Gruczoły Bartholina znajduje się w grubości warg sromowych. Kiedy seks oddziela smar.

Jakie są cechy wewnętrznych narządów rozrodczych?

Mając do czynienia z rodzajami zewnętrznych żeńskich genitaliów, rozważmy formacje anatomiczne związane z wewnętrznymi.

Pochwa odnosi się do władz, które otrzymują bezpośrednieudział w stosunku płciowym, a podczas porodu jest częścią kanału rodnego. Od wewnątrz ciało jest pokryte śluzówką z dużą liczbą fałd, które rozciągając, zwiększają długość narządu.

klasyfikacja lokalizacji żeńskich narządów płciowych

</ P>

Macica jest centralną reprodukcjąktóra jest koncepcją i rozwojem płodu. Z wyglądu ma kształt gruszki. Ściany macicy zawierają dobrze rozwiniętą warstwę mięśniową, która pozwala organowi na kilkakrotny wzrost, gdy dziecko się urodzi.

Po każdej stronie macicy Rury jajowodów. Po nich, po owulacji, dojrzałe jajo przenosi się do macicy. To właśnie w tubie zwykle ma miejsce nawożenie.

Jajnik są narządem gruczołowym, którego główną funkcją jest synteza hormonów płciowych - estrogenów i progesteronu.