anatomia narządów płciowych kobiet

W anatomii kobiecych narządów płciowychprzydzielić dwie grupy formacji anatomicznych: zewnętrznych i wewnętrznych. W pierwszej kolejności należą: duża wargi, małe wargi, jądra, łechtaczka, hymen. Ta grupa narządów jest bezpośrednio związana z krocza. Do wewnętrznych organów narządów płciowych należą: pochwa, macica, jajniki, jajowodów. Weźmy pod uwagę wszystkie dane struktury oddzielnie.</ P>

Anatomia i fizjologia zewnętrznych narządów płciowych kobiet

Lobok jest najniższym obszarem brzuchaściany i jest rodzajem elewacji. Obejmuje samodzielną artykulację i pełni funkcję ochronną dzięki dużej warstwie tłuszczu. Podczas dojrzewania karku pokrywa się włosami.

Duże wargi są połączonymi fałdamiskóra, która ogranicza boczną szczelinę. Z reguły są pigmentowane, mają dobrze wymawioną podskórną warstwę tłuszczową. Z przodu, z zamknięciem, tworzą adhezję przednią i od tyłu - przednią, która graniczy bezpośrednio z odbytem.

Małe labia są również w rzeczywistościnic więcej niż fałdy skóry. Znajduje się na środku dużych ust i całkowicie przykryty nimi. Z przodu małe usta przechodzą do łechtaczki i łączą się z dużą sromką.

Łechtaczka w swojej strukturze wewnętrznej jestanalogowy męski penis i składa się z ciał jamistych, które gromadzą krew podczas stosunku płciowego i zwiększają jej rozmiar. Błona śluzowa łechtaczki jest bogata w nerwy, naczynia, spocone, a wraz z nimi gruczoły łojowe, które wytwarzają smegma - środek poślizgowy.

Hymen jest cienkaBłona śluzowa chroniąca narządy wewnętrzne i pochwę. Przy pierwszym kontakcie seksualnym następuje rozszczep śledziony (defloracja), czemu towarzyszy niewielki krążenie krwi. Po tym kobieta zachowuje tylko pozostałości pośladków w postaci tak zwanego brodawek.

Jaka jest struktura i funkcje wewnętrznych organów płci żeńskiej?

Płyta w kształcie przypomina wydrążoną rurkę,przez które pojawia się przesłanie zewnętrznych i wewnętrznych narządów płciowych. Średnia długość to 7-9 cm, podczas współżycia i podczas porodu może wzrosnąć ze względu na dużą liczbę fałd, które są wyprostowane.

Głównym organem płci żeńskiej jest macica, madość złożona struktura. Wygląda jak gruszka. Składa się z 3 działów: ciała, szyi i szyi. Ściany macicy mają dobrze rozwiniętą warstwę mięśni, która pozwala w łatwy sposób zwiększyć wielkość ciała podczas ciąży.

Rdzenie macicy lub jajowodów są połączonymi organami, które wychodzą bezpośrednio z ciała macicy.

anatomia i fizjologia kobiecych narządów płciowych

Ich długość sięga 10-12 cm. Według nich starsze jajo przemieszcza się do jamy macicy. Należy zauważyć, że w większości przypadków dochodzi do zapłodnienia jajowodów.</ P>

Ovaries to gruczoły sparowane, których główną funkcją jest synteza estrogenów i progesteronu. Z ich pracy wynika również, że ogólny stan układu rozrodczego również zależy.

Tak więc możemy powiedzieć, że taka strukturakobiece narządy płciowe są prawidłowe, jednak w anatomii osoby, często są to odchylenia, które wynikają zarówno z dziedziczności, jak i wpływu czynników zewnętrznych na organizm.