Rozproszony wózek nietoksyczny

Goiter - choroba tarczycy. Zidentyfikowany na wczesnym etapie, może być bezpiecznie wyleczony.

Nietoksyczny wójt jednoczęściowy i wieloogniskowy - co to jest?

Nazywa się rozsiewaczem nietoksycznym wolemzwiększenie tarczycy, wywołane rozproszoną proliferacją tkanki narządowej. Problem może pojawić się zarówno w normalnych, jak i na obniżonej lub podniesionej lub zwiększonej funkcji shchitovidki.

Jakie są stopnie rozproszonego nietoksycznego wolego?

Specjaliści wyróżniają kilka podstawowych stopni wściela rozsianego. Są one określone w zależności od tego, ile tarczycy wzrosła wizualnie i czy jest to palpowanie:

  1. Z zero stopniem wolem tam. Wielkość tarczycy jest prawidłowa.
  2. Z rozproszonym, nietoksycznym wężem o stopniu 1powiększone narządy są badane przez palpację. Ale podczas gdy szyja jest w normalnej pozycji do rozważenia wzrostu tarczycy jest niemożliwe. Najczęściej ten stan jest rozpoznawany za pomocą ultrasonografii tarczycy.
  3. Najtrudniejszy stopień wole jest trzecim. Na tym etapie można rozważyć powiększenie tarczycy nawet wtedy, gdy szyja pozostaje w normalnej pozycji.

W zależności od stopnia nietoksycznego węża objawy problemu mogą się zmienić:

  1. Zob o zerowym stopniu może towarzyszyć zwiększona nerwowość i pobudliwość. U niektórych osób zmniejsza się zdolność robocza i częstoskurcz.

    Co to jest nietoksyczny wójt wieloogniskowy?

    Większość pacjentów już traci na tym etapie wagę.
  2. W pierwszym stopniu choroby, powyższe objawy pozostają i stają się bardziej wyraźne.
  3. W drugim etapie wszystkie objawy chorobydołączyć poważne problemy z układem krążenia, uszkodzenie wątroby. Część pacjentów podczas tej fazy również ma zaburzenia psychiczne.

Leczenie wole może być lecznicze i chirurgiczne. Jego głównym celem jest normalizacja wielkości tarczycy.