jak zwiększyć serotoninę

Serotonina Jest substancją, która jest produkowanaciało w momencie szczęścia. Jeśli osoba jest w stanie apatii, niepokój, jego nastrój jest zły, depresja, sen jest zepsuty, oznacza to, że zawartość serotoniny jest obniżona. Serotonina jest naturalną neuroprzekaźnikiem, która tworzy się w mózgu, która bezpośrednio wpływa na nastrój człowieka, jakość snu i jest w stanie zmniejszyć ból.

Skąd pochodzi serotonina?

Serotonina nie wchodzi do organizmu z jedzeniem, ale jest wytwarzany w mózgu, ale może być nadal stymulowany przez niektóre produkty, jak również inne metody.

Jak zwiększyć produkcję serotoniny w organizmie?

Po pierwsze, porozmawiajmy o produktach, które zwiększają poziom serotoniny w mózgu:

Musisz jeść złożone węglowodany - są trawione wolniej i bardziej niż te proste. Zawierają złożone węglowodany w takich produktach:

 • Fasola;
 • chleb i makarony z całych ziaren;
 • brązowy (brązowy) ryż;
 • Pasternak;
 • Słodkie ziemniaki.

Trzeba stosować zdrowe tłuszcze omega-3, które są zawarte w:

 • olej z ryb;
 • łosoś;
 • Nasiona warzyw i oleje (na przykład nasiona lnu);
 • Orzechy.

Czarna czekolada jest bardzo przydatna w zwiększaniu poziomu serotoniny. Ponadto podnosi się i poziom endorfin - hormony przyjemności. Wszystko to wynika z kakao zawartego w ciemnej czekoladzie.

Produkty zawierające kofeinę, w tym napojów energetycznych, nie powinny być stosowane. Jeśli jesteś przyzwyczajony do picia napojów dane pić je nawet po jedzeniu.

Jak inaczej mogę zwiększyć poziom serotoniny w organizmie?

Istnieją inne sposoby podniesienia poziomu serotoniny:

 1. Wolontariat jest bardzo pomocnysport. Po wysiłku fizycznym tryptofan wzrasta, co utrzymuje się po treningu przez długi czas, a dobry nastrój utrzymuje się przez długi czas. Jeśli nie ma możliwości uprawiania sportu, idź na spacer co najmniej godzinę w ciągu dnia - spalając w ten sposób kalorie i zwiększając poziom tryptofanu i serotoniny.
 2. Naturalne światło słoneczne przyczynia się do powstawania hormonu serotoniny. Po prostu przesuwając zasłony w kierunku słońca, człowiek otrzymuje radość.
 3. jak zwiększyć poziom serotoniny

 4. Przejdź przez kurs masażu - pomaga pozbyć się zmęczenia, relaksuje, zmniejsza stres.
 5. Unikaj częstych stresów. Naucz się wyrażać siebie, na przykład, rysować, śpiewać, tańczyć. Pomóż jogi, ćwiczeniom oddechowym.
 6. Intymna bliskość z ukochaną osobą przynosi radość i przyjemność.
 7. Przyjemne wspomnienia są bardzo pomocne wsynteza serotoniny. Poświęć więcej czasu rodzinie i przyjaciołom, ciesz się razem. Aby pozbyć się stanu depresji, możesz przejrzeć album rodzinny.