jak wziąć az

ACC - produkt leczniczy, który się przedstawiadziałaniem mucolitycznym i wykrztuśnym, pomagającym usunąć lepką plwocinę z dróg oddechowych. Ponadto lek pomaga zmniejszyć toksyczny wpływ toksycznych substancji na organizm i ma niewielki efekt przeciwzapalny. Główną substancją czynną leku jest acetylocysteina.

Aby medycyna mogła mieć maksimumkorzystne w leczeniu i nie wywierają szkodliwego działania, należy je prawidłowo podjąć, kierując się instrukcją leku i zaleceniami lekarza prowadzącego leczenie. Zastanów się, jak poprawnie przyjmować lek ACS w postaci proszku i tabletek (ATSTS 600 Long, ACTS 200, ACTS 100).

Zalecenia dotyczące przyjmowania leku ATSTS

Lek, niezależnie od formy uwalniania,zaleca się przyjmowanie po spożyciu posiłku (najlepiej 1,5-2 godzin po posiłku). Co do zasady, ATSC dla dorosłych pacjentów jest zalecany w dawce 200 mg dwa razy na trzy razy dziennie lub w ilości 600 mg raz na dobę.

Proszek (granulki) do przygotowania roztworu musi być rozpuszczony bezpośrednio przed użyciem w czystej wodzie, soku lub zimnej herbacie, dokładnie wymieszać.

Proszek do przygotowywania gorącego środka leczniczegoPić należy rozpuścić w szklance gorącej wody i wypić przed ochłodzeniem. W razie konieczności przygotowany roztwór może być przechowywany nie wcześniej niż 3 godziny przed czasem odbioru.

Tabletki musujące ATSTS należy rozpuścić w pół szklanki wody nie powodującej korozji, a najlepiej podjąć bezpośrednio po rozpuszczeniu. Nie rozpuszczać się w jednym pojemniku ATSTS i innymi lekami.

Należy wziąć pod uwagę, że dodatkowe spożycie płynów zwiększa działanie leku. Ale aby zmniejszyć wydajność i

ile dni wziąć az

prowadzą do wystąpienia działań niepożądanych mogą być jednoczesne przyjmowanie takich leków:</ P>
  • węgiel aktywny;
  • środki przeciwkaszlowe (stagnacja stagnacji jest możliwa dzięki zatrzymaniu odruchu kaszlu);
  • nitrogliceryna (prawdopodobnie zwiększony efekt zwężania naczyń przez nitroglicerynę);
  • antybiotyki (zmniejsza wchłanianie penicylin, tetracyklinę, cefalosporyny itp.).

Ile dni mogę wziąć ACTS?

Średnio czas trwania terapii lekowejATSTS wynosi od 5 do 7 dni. W ciężkich przypadkach, z przewlekłą patologią układu oddechowego (zapalenie oskrzeli, zapalenie gardła) można rozciągnąć przebieg leczenia, który ustalany jest indywidualnie przez lekarza uczestniczącego w badaniu. Zbyt długi odbiór preparatu może prowadzić do naruszenia naturalnych procesów samooczyszczania rur oskrzelowych.