style tatuaży

Udekoruj się ostatnio tatuażamistało się bardzo modne. Ale przed chęcią uzyskania takiego obrazu na ciele niezmiennie podnosi kwestię wyboru. Przecież nie tylko ważne jest dla nas obciążenie semantyczne, ale także piękno wykonania. Aby ustalić ostatni punkt był łatwiejszy, warto wcześniej zapoznać się z podstawowymi stylami tatuaży.

Tatuaże w stylu etnicznym

Style tatuaży są świetne, jednym z najbardziej rozbudowanych, w tym wielu podgrup, jest styl etniczny.

Tatuaże w stylu indiańskim

Najpopularniejsze tatuaże w stylu Maya lubAztekowie. Często są zdezorientowani, biorąc pod uwagę to samo, ale to nie jest prawda. Tatuaże w stylu Majów zrobić, co do zasady, trudne, jak słyszeliśmy tylko kilka próbek czcionek i sztuk wizualnych ludzi. Ale wiadomo, że Majowie byli bardzo wojowniczy lud i wiele tatuaże zostały wykonane w odniesieniu do ich osiągnięć militarnych, najbardziej wykwalifikowanych wojowników były pokryte malowidłami od stóp do głów. Również oni tatuaże dla celów religijnych, nawet Akat bóstwo poświęcony był rysunek na ciele.

Aztekowie również używali tatuażydla celów religijnych, chociaż zrobili także tatuaże, aby zaznaczyć swoje zwycięstwa. Ale w większym stopniu tatuaże były hołdem dla ich wiary. Aztekowie uważali się za dzieci Słońca, więc dziś często można zobaczyć tatuaż "Aztec Sun". Ponadto popularny tatuaż "ptasiego węża" - boga pogody i "orła" - boga wojowników. Ogólnie rzecz biorąc, tatuaże w stylu azteckim charakteryzują się złożonością rysunku i dużą liczbą drobnych szczegółów.

Tatuaże w stylu polinezyjskim

W takich tatuażach są używane motywyNowozelandzkie plemię Maorysów. Takie tatuaże zakładają dużą liczbę wzorów spiralnych, promieni, rozbieżnych linii, wstążek i fal. Ważna jest również symulacja tatuowania w stylu polinezyjskim.

Tatuaże w stylu słowiańskim

W przeciwieństwie do wielu innych stylów tatuaży,Styl słowiański dopiero się tworzy. Podstawą są wzory diamentowe, kropki, krzyżyki i przecinki. Często styl słowiański obejmuje tatuaże, wykonywane z motywów epickich i rosyjskich opowieści ludowych.

Style tatuażu 1

Style tatuażu 2

Style tatuażu 3

Tatuaże w stylu orientalnym

Ze wschodnich tatuaży jesteśmy najbardziej znanirysunki w stylu indyjskim, japońskim i chińskim. Indyjskie tatuaże są często związane z tymczasowymi wzorami henny. Najczęściej używa się wzorów roślinnych i boskich istot. Również bardzo popularne są inskrypcje w sanskrycie, łączą głęboki sens i piękno dziwacznego dewangari. Chińskie tatuaże są coraz bardziej ograniczone do hieroglifów i smoków o różnych kształtach i kolorach.

Japoński tatuaż jest również bardzo rozpoznawalny przeztradycyjne hieroglify, kwiaty wiśni, duże obrazy gejszy i samurajów. Ostatnio, w związku z popularyzacją anime (japońskie kreskówki), tatuaże stały się popularne w tym stylu.

Style tatuażu 4

Style tatuażu 5

Style tatuażu 6

Tatuaże z anime

Początkowo tatuaże w tym stylu były uważane za częśćJapońska (wschodnia) technologia, ale ostatnio popularność anime wzrosła dramatycznie, a liczba tatuaży na ten temat również wzrosła. Tatuaże w stylu anime przedstawiają postacie znanych kreskówek lub mangi, w pobliżu mogą być cytaty z ulubionego anime. Również portret osoby (na przykład ukochanej dziewczyny) może być przedstawiony w tym samym stylu, w którym rysowane są postacie japońskich kreskówek.

Style tatuażu 7

Style tatuażu 8

Style tatuażu 9

Tatuaże fantasy

W tej kategorii mieszczą się wszystkie tatuaże na temat fantasy- klasyczne postacie Tolkiena i Salvatore'a, ilustracje twórczości miejskiej fantasy ("Tajemne miasto" Panovy). Najczęściej tatuaże są rysowane z obrazów artystów działających w stylu fantasy. Eksperci tego tematu czasami nakładają na siebie motti ciała napisane w quenyi lub sindarinie (elfickie języki w Tolkienie).

Style tatuażu 10

Style tatuażu 11

Style tatuażu 12

Tatuaże w stylu gotyckim

Gotyckie tatuaże można podzielić na kilka odmian. Mogą to być tatuaże związane z motywami wampirów i wilkołaków - nietoperze, wampiry, wilki, wycie na księżycu itp.

Mogą to być obrazy symboli starożytnych religii - Ankh (egipski krzyż za pomocą pióra), celtycki krzyż, pentagram (jako symbol mikrokosmosu).

Także tatuaże gotyckie można przypisać tatuażowi w stylu rocka, ze względu na zamiłowanie przedstawicieli gotyckiej subkultury do takiej muzyki.

I oczywiście są to tatuaże z napisami gotyckimi, a także tatuaże z symbolami śmierci i życia wiecznego.

Style tatuażu 13

Style tatuażu 14

Style tatuażu 15