smoka tatuaż

Smok jest charakterem mitologicznych opowieści,najczęściej spotykane w obrazach tatuaży. Istnieje wiele interpretacji znaczenia tatuaż smoka i jego możliwości wykonania. Szczególny wpływ na ten wizerunek wywarła chińska kultura.

Co oznacza smok tatuaż?

Teraz dwa rodzaje tatuaży są wyróżnione z tym stworzeniem:

  1. Pierwszym jest europejski smok, który maSkrzydła, a ciało pokryte jest skale. Występują w opowieści o prawie każdym człowieku i, co do zasady, uosabiają ciemność, zło i diabeł. Mogą być opisane w postaci bohaterów kreskówek, ognistych potworów, w ogóle, tak że wystarczy wyobraźnia.
  2. Drugi smok wykonywany jest w stylu orientalnym, wktóre zwierzę przypomina węża, a jego skrzydła są nieobecne. Takie smoki symbolizują cztery elementy: ziemię, ogień, wodę i powietrze. Jednocześnie mogą być zarówno miłe, jak i okrutne.

Kultura chińska jest ściśle związana z smokami. Tron cesarza wielu dynastii nazywał "tron smoka". Za panowania dynastii Qing, mityczne stworzenia zostały przedstawione na fladze. Zwykły żołnierz mógłby nawet zostać zabity za noszenie odzieży smoka.

Chiński smok tatuaż

Cechy charakterystyczne chińskiego smoka to:

  • obecność na ciele 117 płatków;
  • cztery łapy, z których każdy ma pięć pazurów;
  • zdolność do latania pomimo braku skrzydeł;
  • węża.

Głównym czynnikiem, z powodu którego takie tatuażezyskały dużą popularność, jest to możliwość wykorzystania fantazji, przy użyciu odważnych, kolorowych rozwiązań, które ułatwiają tworzenie kreatywnego rysunku.

Oprócz kolorowego wykonania, tatuaże mogą być wykonane w kolorze czarnym, odcieniach szarości lub kombinacji czarno-czerwonej.

Ponieważ smoki są zróżnicowane, to samomoże być różnorodne tło projektu. Najczęściej rysunek smoka towarzyszy obrazom języków płomienia, średniowiecznych zamków, gór, kwiatów lub chmur.

Niezależnie od lokalizacji i kolorutatuaż, w ogóle oznacza magię, siłę, siłę, szlachetność. Częściej niż nie, smok oznacza to, co chcieliby wyglądać - niezależne i silne. Także tatuaż przypomina relacje człowieka ze środowiskiem, ponieważ smoki są mistrzami czterech naturalnych elementów.

Tatuaż smoka - znaczenie dla dziewczyn

Wybierając projekt tatuażu, musisz pomyśleć o tymlokalizacja. W zależności od miejsca, w którym znajduje się obraz, wybierz optymalny rozmiar tatuażu. Ponadto pojawienie się smoka i jego postawy może powiedzieć wiele:

  1. Podczas nakładania tatuażu na ramię należy pamiętać, że jeśli smok leży spokojnie ze skrzydełkami, to wskazuje stan równowagi psychicznej.
  2. Jeśli ciało smoka skierowane jest ku górze, oznacza to dobre cele i postawę pozytywną.
  3. Jeśli smok skieruje się w dół, oznacza to negatywne intencje.
  4. Wyrównane skrzydła istoty i gołych zębów świadczą o agresji właściciela tatuażu, jego siły i wrogo nastawienia.

Tatuaż smoka na plecach jest najbardziej optymalną opcją. Z tyłu jest tak zwane płótno, na którym można stworzyć wspaniałe zdjęcie.

Aby umieścić tatuaż na nodze w postaci smoka nie jest zalecane, ponieważ obszar jest raczej ograniczony, nie pozwalając na przekazanie całej idei obrazu. Lepiej używać łopatki lub środkowej części pleców.

Dziewczyny często wolą kolorowy tatuaż z smokiem, wykonywane w stylu bajek i rzadko korzystają z rysunków czarno-białych.

dziewczyna z smoka tatuaż1

dziewczyna z smokiem tatuaż2

dziewczyna z smoka tatuaż3

dziewczyna z smokiem tattoo4

dziewczyna z smokiem tatuaż5

dziewczyna z smoka tattoo6

dziewczyna z smokiem tattoo7

dziewczyna z smoka tatuaż8

dziewczyna z smoka tatuaż9