rozszerzenie szyjki macicy

Wiele kobiet boryka się z usunięciem szyjki macicyniektóre choroby? Usuwanie szyjki macicy odbywa się tylko w przypadku wystąpienia objawów awaryjnych. W przypadku tego typu zabiegu usunięto szyjkę macicy i górną część pochwy, można usunąć część szyjki macicy. Nie ma to wpływu na macica i jajniki. Oznacza to, że ciąża po usunięciu szyjki macicy jest możliwa. Operacja usunięcia szyjki macicy wykonuje się laparoskopowo lub przez wejście pochwy.

Konsekwencje operacji

Do konsekwencji usunięcia szyjki macicy w pierwszymz kolei powinien obejmować ryzyko ponownego chirurgii. W przypadku poślizgu ligatur po pierwszym zabiegu lub niewłaściwym hemostazie może rozpocząć się krwawienie. W przypadku przedłużonego krwawienia operacja jest powielana.

Należy zauważyć, że konsekwencje po usunięciu szyjki macicy mogą się różnić. Istnieje ryzyko wystąpienia wszystkich rodzajów powikłań zakaźnych: sepsę, zapalenie otrzewnej, stwardnienie krwiakiem.

Późniejsze konsekwencje obejmują:

  • martwica kopuły pochwy;
  • krwawienie z pochwy;
  • wypadanie pętli jelitowych przez wejście pochwy.
Życie seksualne po zabiegu

Większość pań uważa, że ​​seks po usunięciuszyjka macicy będzie gorsza. Jednak tak się nie dzieje. Kobieta po prostu musi dostosować się do swojego nowego stanu. Prawdziwe problemy z intymnością seksualną mogą się rozpocząć po usunięciu macicy, rurek, jajników i szyjki macicy (suchość w pochwie, zmniejszone pragnienie). Jeśli szyjka macicy pozostanie po usunięciu macicy, zachowana zostaje możliwość testu orgazmowego.

Życie po usunięciu szyjki macicy po raz pierwszyzupełnie inaczej. Kobieta musi być w pełni odrestaurowana. Początkowo zabronione życie seksualne, ćwiczenia, podnoszenie ciężarów. Czy mogę usunąć szyjkę macicy i jednocześnie być uważana za pełną? Tak, jest najważniejsze, aby pokonać wewnętrzne kompleksy.