seks po usunięciu macicy

Wiele kobiet, które przeszły jużhisterektomia lub ona będzie myśleć o tym, co będzie ich życie seksualne po histerektomii, czy oni sami oraz ich doświadczeń partnera to samo wrażenie.

Kiedy seks jest możliwy po usunięciu macicy?

Po operacji, lekarze zalecają co najmniej sześć tygodni, aby powstrzymać się od aktywności seksualnej, jak również opóźnić szwów po operacji.

Uczucie seksu po usunięciu macicy

Życie seksualne kobiet z usuniętym macicą nienie różni się od zdrowych przedstawicieli kobiet. Oczywiście, w pierwszych miesiącach po histerektomii kobieta może doświadczać bólu podczas stosunku płciowego, ale w końcu dochodzą do niczego.

Ponieważ żeńskie erogenne strefy znajdują się na ściankach pochwy i zewnętrznych narządach płciowych, seks po operacji usunięcia macicy nadal zapewnia taką samą przyjemność.

Jeśli kobieta zostanie usunięta wraz z macicąpochwy, a następnie podczas seksu może mieć ból. Jeśli kobieta ma macica usunięta z jej dodatkami, może przestać doświadczać orgazmu.

Głównym problemem w tej sytuacji może byćbardziej reprezentować aspekt psychologiczny. Kobieta, która została poddana histerektomii może mieć trudności z odprężeniem, a tym samym cieszyć się seksem. W związku z tym może zmniejszyć pragnienie seksualne. Problemy z libido mogą wystąpić także w związku z zaburzeniami hormonalnymi, jeśli kobieta nie przyjmuje leków hormonalnych zalecanych przez lekarza.

Ale większość kobiet (około 75%) zachowujesiła pożądania seksualnego na tym samym poziomie, a niektórzy nawet doświadczają jego wzmocnienia, co jest najczęściej spowodowane eliminacją nieprzyjemnych objawów ginekologicznych i dyskomfortu po zabiegu.