śluzowa wydzielina z pochwy

Upławy pochwowe, które niesie błony śluzowecharakter, są normą, jeśli są przezroczyste lub lekko zachmurzone. Ich nieprzezroczystość tłumaczy się tym, że zawierają komórki nabłonka. W ciągu dnia, pozostając na pranie, mogą uzyskać nieco żółtawy odcień.

Objętość zrzutów, a także ich charakter w okresiecomiesięczne zmiany. Tak więc, w momencie owulacji, wydzielina śluzowa zwiększa się z jamy pochwy, a zmiany konsystencji: stają się podatne i bardziej przezroczyste niż zwykle, przypominają białko jaja kurzego. Trwają nie więcej niż 2-3 dni. Długie, obfite wydzieliny z pochwy, śluzowata natura, są oznaką choroby.

Biała wydzielina śluzowa

Przyczyna pojawienia się błon śluzowych, wydzieliny zpochwa jest biała, jest infekcją dróg rodnych. Przykładem takiej choroby może być drozd (candidamycosis), któremu towarzyszą białe osady o zsiadłej naturze. W przypadku rzęsistkowicy, chlamydii, rzeżączki i wydalin mają również biały kolor.

Żółty wybór

Jeśli wydzielina śluzowa zmienia kolor, wartopomyśl o infekcji. Tak więc, śluz z pochwy głównie żółtego koloru jest często objawem choroby, takie jak, zapalenie przydatków (zapalenie jajników), zapalenie jajowodów, infekcji bakteryjnej. Jeśli pochwy żółty rozładowania i pęcherzyków, to może są one objawem infekcji, zdradził płciową - rzęsistkowica. Rzeżączka obserwowano również podświetlony na żółto, z nieprzyjemnym zapachem i towarzyszy swędzenie w okolicy pachwiny.

Brązowy wysięk śluzowy

Przyczyna pojawienia się śluzu, krwawe ibrązowa wydzielina z jamy pochwy, często klęska endometrium. Często pojawiają się z takimi chorobami, jak zapalenie błony śluzowej macicy, rozrost endometrium. Z istniejącą ciążą są sygnałem zmian, takich jak oderwanie się jaj płodu i ciąża pozamaciczna.