pochwa dziewicy

Jak wiesz, z początkiem aktywności seksualnejUkład rozrodczy kobiety ulega pewnym zmianom. Przede wszystkim dotyczy to pochwy, która nieznacznie się zmienia. Przyjrzyjmy się bliżej temu organowi układu rozrodczego, aw szczególności przyjrzymy się osobliwościom struktury pochwy dziewicy.</ P> Cechy struktury pochwy u dziewcząt

Tak więc nowo narodzeninoworodki, długość tego ciała wynosi tylko 3 cm. Ponadto wejście do samej pochwy jest bardzo głębokie i ma praktycznie pionowy kierunek. Z wyglądu wygląda jak lejek.

Ściany pochwy ściśle przylegają do siebie. Wszystko to wynika z faktu, że aparat mięśniowy miednicy małej jest nadal bardzo słaby. Około 1 roku długość pochwy zwiększa się o około 1 cm.

Tylko w wieku 8 lat w tym ciele można wykryćtak zwane fałdowanie, które jest charakterystyczne dla każdej kobiecej pochwy. Wynika to z jej zmian w wielkości ciała w procesie porodu, a także podczas stosunku płciowego u kobiet.

Największy wzrost wielkości dziewicy pochwy zaczyna się około 10 lat, a już od 12-13 lat osiąga 7-8 cm.

W jaki sposób pochwa zmienia się wraz z początkiem dojrzewania?

Jeśli mówimy o tym, jak wygląda pochwadziewica, a następnie w jej strukturze jest prawdopodobnie jedyna cecha - błona dziewicza. To ta przegrody śluzówka, która chroni wewnętrzne narządy płciowe od zewnętrznych i zapobiega przenikaniu patogennych mikroorganizmów do nich. Podczas pierwszego stosunku seksualnego dochodzi do zerwania tej formacji, czemu często towarzyszy niewielka ilość krwi.

Jeśli mówimy o tym, jak wygląda wejście do pochwy dziewicy, to z reguły ma ona mniejszy rozmiar niż kobiety uprawiające seks.

Jak wygląda pochwa waginy

Ogólnie rzecz biorąc, pochwa dziewicy i już doświadczonykobiety nie są bardzo różne. Jego rozmiar jest większy, a więc długość nieznacznie się zwiększa, nawet po urodzeniu dziecka. Ze względu na dużą liczbę gruczołów u kobiet odnotowuje się większą ilość śluzu, co jest konieczne do nawilżenia.</ P>

Tak więc można stwierdzić, że głównyzmiany w takim narządu rodnym jak pochwa występują w kierunku zapewnienia funkcji narządów płciowych kobiecego ciała. Odbywa się to przede wszystkim poprzez zwiększenie jego rozmiaru, a także dzięki pracy układu hormonalnego, pod wpływem której zachodzą zmiany w tym narządzie.