długość pochwy

Vagina, część kobietysystem rozrodczy, jest muskularnym wydrążonym organem, który przypomina rurę w kształcie. Jego ściany mają wiele fałd, które różnią się i zwiększają długość pochwy. To ten parametr, który najczęściej interesuje nie tylko mężczyzn, ale i kobiet. Przecież to nie jest rzadkością, gdy uczciwa płeć martwi się uczuciami partnera podczas intymnego kontaktu. Przyjrzyjmy się bliżej tym parametrom kobiecej pochwy.</ P> Jaka jest przyczyna tej struktury pochwy?

Trzeba powiedzieć, że to ciało nie graostatnia rola w procesie nawożenia. Więc normalnie pochwa powinna swobodnie zaakceptować umierającego partnera penisa. W tym celu odpowiedzialne są wszystkie fałdy, które są rozciągnięte podczas procesu seksualnego, w wyniku którego długość żeńskiej pochwy gwałtownie wzrasta.

Konieczne jest również powiedzenie o tej funkcjitego narządu, jako wydalanie, który określa jego strukturę anatomiczną. Natychmiast przez pochwę, częściowo ze względu na zmniejszenie jej włókien mięśniowych, krwawienie miesiączkowe jest uwalniane co miesiąc, a wraz z nią - cząsteczki tkanki macicy.

Ze względu na cienką ścianę, pochwa może szybko wzrastać nie tylko w długości, ale również szerokości, co jest niezwykle potrzebne do przejścia płodu przez kanał narodzinowy.

Jaka jest średnia długość pochwy u kobiet w wieku rozrodczym?

Na początek trzeba powiedzieć, że toparametr zależy częściowo od tego, czy kobieta urodziła dziecko, czy nie. Co do zasady, u matek długość tego narządu w okresie odbudowy ciała jest nieco większa. Średnio u wszystkich kobiet wskaźnik ten zmienia się w przedziale od 7 do 13 cm.

Jeśli chodzi o maksymalną długość pochwy, zauważa się u kobiet w stanie pobudzenia seksualnego.

Tak więc, jedna z zachodnich instytucji kobietfizjologia przeprowadziła odpowiednie badanie, które obejmowało ponad 500 000 kobiet. Zgodnie z wynikami, w stanie wzbudzonym ten narząd może wzrosnąć do 13-19 cm, jednakże u ok. 85% kobiet, które przeszły podobne badania, maksymalna pochwa została rozciągnięta na długość 15-16 cm. Jest to średni rozmiar penisa erect u mężczyzn.

Jak wielkość pochwy zmienia się wraz z wiekiem i po urodzeniu dziecka?

Opowiadając o długości kobiecego pochwy dla większości, należy zauważyć, że ten narząd rozrodczy zmienia jego wielkość w czasie.

Tak więc dość często mężczyźni zauważają pewne zmianyw swoich uczuciach podczas stosunku płciowego z żonami, po tym jak mają dzieci. Wynika to zazwyczaj z faktu, że po narodzinach następuje wygładzanie ścian pochwy i liczba fałd spada. Jednocześnie długość tego narządu wzrasta niewiele, a po krótkim czasie czas staje się tak jak poprzednio.

Jeśli mówimy o zmianietego parametru pochwy, w zależności od wieku kobiety, to wraz z upływem lat, długość nie zmienia się praktycznie. Średnio do 60 lat u kobiet może wzrosnąć tylko o 1-2 cm. Jest to głównie spowodowane osłabieniem funkcji reprodukcyjnych organizmu.

Jak znać długość pochwy?

średnia długość pochwy

Często szczególnie młode kobiety zastanawiają się nad tym zagadnieniem. Wynika to z pewnej niepewności i niedoświadczenia w relacjach intymnych.</ P>

W rzeczywistości ten parametr jest prawie niemożliwynie wpływa na osiągnięcie orgazmu przez człowieka. Dlatego też nie należy samodzielnie przeprowadzać takich pomiarów. Przy takiej manipulacji pomiarowej kobieta może łatwo zainfekować zakażenie w obrębie układu płciowego.

Jeśli kobieta jest bardzo ważna, aby znać ten parametrjej narząd rozrodczy, może udać się do placówki medycznej. Za pomocą specjalnego, sterylnego instrumentu, na którym jest stosowana skala pomiarowa, ginekolog może określić długość pochwy.