powietrze wypływa z pochwy

Tego rodzaju zjawisko, gdy pochwa odchodzipowietrze, często stawia kobiety w niezręcznej sytuacji. W końcu może się to zdarzyć nie tylko po stosunku seksualnym, ale także w ciągu dnia. Spróbujmy ustalić, dlaczego tak się dzieje i jakie są tego powody.</ P>

Dlaczego powietrze wypływa z pochwy?

Przede wszystkim należy zauważyć, żeNajczęściej tego rodzaju zjawisko obserwuje się w pierwszych minutach po zakończeniu aktu seksualnego - niemal natychmiast, gdy partner wyciąga penisa z pochwy. Podczas kontaktu seksualnego powietrze dostaje się do jamy pochwy z zewnątrz za pomocą penisa, który odgrywa w tym przypadku rolę swoistego tłoka. Często powietrze z pochwy przechodzi bezpośrednio podczas seksu, z pozycją kolanowo-łokciową.

Zjawisko to związane jest przede wszystkimze słabym tonem mięśni miednicy małej. Często jest to odnotowywane po pojawieniu się dziecka kobiety. Tak więc, podczas procesu dostarczania jest hiperprzeprostna mięśni, które następnie tracą ton i wymagających wysiłku fizycznego. Jest to fakt, który wyjaśnia zjawisko, że po poród pochwowy pozostawia powietrze, a to może się zdarzyć w trakcie zatrudnienia w pracach domowych, - kobieta stojąca mięśnie szczepu dolnej prasy i miednicy, jak wydaje dźwięk.

Należy zauważyć, że w sobie tozjawisko to nie jest uznawane przez lekarzy za naruszenie, ale może przyczynić się do zaniechania, a czasem utraty wewnętrznych narządów płciowych, atonii pęcherza moczowego.

W jakich innych przypadkach można odnotować podobne zjawisko?

Jak już wspomniano powyżej, głównym powodem pojawienia się powietrza z pochwy jest zmniejszenie napięcia mięśniowego. Jednocześnie można to zauważyć nie tylko podczas intymnego połączenia.

powietrza z pochwy podczas seksu

Tak więc, z ciążą, powietrze z jamy pochwywychodzi w wyniku nacisku na płód. Dzieje się to szczególnie często w późniejszych okresach, kiedy przyszłe dziecko jest już wystarczająco duże.</ P>

Poszczególne dziewczyny zauważają, że mają powietrzePochwa przychodzi tuż przed miesiączką. W takich przypadkach zjawisko to spowodowane jest przede wszystkim wzrostem aktywności skurczowej mięśnia miogenicznego i miednicy wraz z nim. Dlatego silne, rytmiczne skurcze mięśni macicy, które powodują odrzucenie martwego endometrium wraz z krwią, często prowadzą do wydostawania się powietrza z jamy pochwy.