wielkość pochwy

Taki parametr kobiecego układu rozrodczego,jak rozmiar pochwy, w większości przypadków ma nierówne znaczenie. Prowadząc liczne badania nad tym zagadnieniem stwierdzono, że wzrost praktycznie nie wpływa na długość pochwy, jednakże istnieje pewna tendencja. W szczególności, znacznie częściej u kobiet wysokich, odnotowano dłuższy okres tej części systemu reprodukcyjnego. Przyjrzyjmy się bliżej tym parametrom i spróbujmy zrozumieć: co wpływa na rozmiar pochwy u kobiet i jak ją rozpoznać.</ P> Jaki jest norma?

Jeśli mówimy o średniej wielkości kobietypochwy, a następnie często lekarze wołają 7-12 cm. Należy zauważyć, że gdy ciało zajmuje pozycję pionową, organ ten lekko ugina się w jego górnej części. Dlatego ustalenie długości pochwy odbywa się wyłącznie na fotelu ginekologicznym.

Jak zmiana pochwy kobiety?

Mówiąc o tym, co wielkość pochwy jest normalne, należy zauważyć, że ciało może mieć wpływ kilka czynników.

Tak więc, zwłaszcza podczas stosunku płciowego zseksualną emocjonalnością jest jej wydłużenie. Wynika to z faktu, że wewnętrzna ściana tego kształtu anatomicznego ma wiele fałd tkankowych. Kiedy seks jest ich wygładzaniem, co ostatecznie zwiększa długość pochwy. Co do zasady, w takich przypadkach ten organ kobiecego układu rozrodczego w pełni odpowiada długości męskiego penisa. W sumie głębokość pochwy może być zwiększona o 5 cm.

Podobne jest również obserwowane w procesiedostawa. W tym przypadku fakt ten wynika z faktu, że pochwa wraz z szyjką macicy tworzy tak zwany kanał ogólny. Zwiększa to nie tylko długość, ale również szerokość pochwy. Całkowicie przyjmuje wielkość płodu poruszającego się wzdłuż kanału narodzinowego, zwiększając wielokrotnie większą średnicę. Kiedy płód jest duży, może dojść do pęknięcia ściany pochwy, co wymaga interwencji chirurgicznej i szwów.

Po urodzeniu dziecka przez kilka dni szyjka macicymacicy, a wraz z nim pochwa powraca do normy, tzn. wziąć swoje stare wymiary. Jednak w niektórych przypadkach po urodzeniu dziecka może pojawić się zjawisko takie, jak wypadanie macicy, co wynika z nadciągania aparatu mięśniowego. Fakt ten wpływa na długość pochwy i prowadzi do jego skrócenia.

Oddzielnie należy powiedzieć o progupochwy, której wielkość jest bardzo trudna do ustalenia. Chodzi o to, że w tym określeniu zwyczajowo rozumie się przestrzeń, która jest zwieńczona łechtaczką od góry, od dołu przez lutowanie warg sromowych, a po bokach małymi wargami.

Jak zmierzyć głębokość pochwy?

Z reguły kwestia ta jest interesująca dla kobiet,którzy doświadczają pewnego rodzaju niepewności z intymną komunikacją. Więc niektóre dziewczyny myślą, że rozmiar ich penisa nie pasuje do rozmiaru partnera płci męskiej.

W rzeczywistości ten parametr w większościsprawy nie mają praktycznego znaczenia. Ze względu na obecność takiej funkcji pochwy jak zakwaterowanie (zwiększenie rozmiaru), partnerzy seksualni bardzo rzadko doświadczają dyskomfortu lub niezadowolenia.

średnia wielkość pochwy

Jeśli jednak kobieta ma nieprzekraczalnechęć zmierzyć narząd płciowy, to w tym celu konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem. Wykonując tę ​​manipulację, kobieta zostaje zasiadana w fotelu ginekologicznym. Po zainstalowaniu lustra lekarz wprowadza do pochwy rodzaj sondy, która ma centymetr wycięcie. Zmierzyć od krawędzi szyjki macicy do krawędzi dużego mięśnia.

Tak więc chciałbym powiedzieć, że na zewnątrzW zależności od wielkości kobiecej pochwy, parametr ten praktycznie nie wpływa na stosunki seksualne. To dlatego, że kobiety nie muszą się martwić, myśląc, że nie mogą one dostarczyć swoim partnerom niezbędnej przyjemność.