brązowy wypływ po seksie

Pojawienie się brązowego wydzieliny po seksiedość często sprawia, że ​​kobiety się martwią. Panika pogarsza się faktem, że w większości przypadków dziewczyna po prostu nie rozumie, co to jest i czego. Spróbujmy zrozumieć tę sytuację i dowiedzieć się, dlaczego po seksie możliwe jest brązowe wyładowanie.</ P> W jakich przypadkach jest to normą?

Nie zawsze pojawienie się takiej rzeczy można uznać za naruszenie. Tak więc brązowe wydzielanie obserwowane pierwszego dnia po seksie może być:

 • intensywny stosunek seksualny;
 • po pierwszym kontakcie seksualnym (po deflacji krwawe rozładowanie brązowego koloru można zaobserwować 2-3 dni);
 • niewielka ilość lubrykantu uwolnionego podczas stosunku płciowego u kobiet.

Trzeba też powiedzieć, że pojawienie się małej objętościkrwawe rozładowanie brązowego koloru po 7-10 dniach od ostatniego kontaktu seksualnego, może mówić o poczęciu i tzw. krwawieniu z implantacji.

Kiedy rozładowanie brązu po seksie - znak naruszenia?

Niepokój wobec kobiety powinien zostać pobity, jeśli zjawisko to powtarza się niemal po każdym stosunku seksualnym i ma regularny charakter.

Często rozładowanie brązowe po bliskim związku może być oznaką takich zaburzeń, jak:

 1. Polipy i erozja szyjki macicy. Jeśli jest taka choroba podczas seksuAkt może spowodować uraz uszkodzonej części szyjki macicy lub znajdujących się w niej wyrostków (polipów). W takich przypadkach kobiety zauważają pojawienie się bólu w podbrzuszu chorej natury.
 2. Procesy zapalne w układzie rozrodczym może być wyjaśnieniem, dlaczego po seksie kobieta ma brązowe wydzieliny. Najczęściej z podobną twarzą, dziewczynki cierpiące na zapalenie pochwy i zapalenie szyjki macicy.
 3. Zakaźny proces w narządach rozrodczych może również prowokować brązowe wyładowanie. Wśród takich zaburzeń należy wymienić chlamydie, mikoplazmozę, ureaplasmosis.

  brązowa wydzielina podczas ciąży po seksie

  Ponadto kobiety zauważają również swędzenie, pieczenie, podrażnienie w okolicy narządów płciowych.
 4. Przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych często prowadzi do pojawienia się takiej symptomatologii. Często jest to odnotowywane, gdy następna tabletka nie jest pobierana na czas lub gdy używa się niewłaściwie wybranego leku.

Oddzielnie trzeba powiedzieć, że brązowyPrzydział po seks z obecnym ciąży, można mówić o naruszeniu, jako częściowy przedwczesne odklejenie łożyska. Dlatego pojawienie się nawet niewielkiej ilości wydzieliny należy poinformować lekarza.